Zamknij
REKLAMA

Ola ze SP w Wyrzysku w Radzie Dzieci i Młodzieży RP przy ministrze Czarnku

17:14, 14.01.2022 | Ryszard Sell
REKLAMA

Uczennica Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku Aleksandra Bystrzycka została wyróżniona za dotychczasową działalność społeczną i powołana przez Przemysława Czarnka, ministra edukacji i nauki, do VI kadencji Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej. To także wielka duma dla Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wyrzysku, w której w latach 2019-2021 pełniła funkcję przewodniczącej IV kadencji, a obecna rada powołała ją na pełnomocnika do spraw innowacyjności i promocji.

11 stycznia 2022 roku minister Przemysław Czarnek wręczył powołania członkom VI kadencji Rady Dzieci i Młodzieży RP przy Ministrze Edukacji i Nauki. Nominacje otrzymały 32 osoby - po dwie z każdego województwa. Do zadań Rady należy wyrażanie opinii w sprawach związanych z oświatą i wychowaniem.  Inauguracyjne posiedzenie odbyło się w gmachu Ministerstwa Edukacji i Nauki, w którym uczestniczył szef resortu MEiN.

- Cieszę się, że będziemy wspólnie prowadzić dyskusję na temat dzieci i młodzieży w systemie szkolnictwa oraz życiu naszego społeczeństwa. Życzę sobie i Państwu, żeby spotkania były jak najczęstsze. Liczę na otwartość i szczerość. Bardzo dziękuję za przejęcie zaproszenia do pracy w Radzie. Jesteśmy w ważnym momencie w dziejach naszego państwa. Wasz głos, Wasze stanowisko i postulaty są niezwykle ważne - powiedział minister Przemysław Czarnek.

Podczas pierwszego posiedzenia Rady Dzieci i Młodzieży wyłoniono kandydatów na przewodniczącego. Każdy radny powiedział kilka zdań o sobie. Głos zajęła także Ola: - Na co dzień jestem uczennicą ósmej klasy Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku, byłam przewodniczącą Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wyrzysku IV kadencji, a w obecnej radzie pełnię funkcję pełnomocnika do spraw innowacyjności i promocji. Jestem zaangażowana społecznie w różne przedsięwzięcia i liczę na owocną współpracę.

Kadencja Rady upłynie 30 września 2023 roku. Warto dodać, iż jej członkami mogą być osoby w wieku od 13 do 21 lat. W obecnej radzie są to uczniowie szkół podstawowych, średnich i oraz studenci.

- Osobiście mam wielka satysfakcję, iż moja wychowanka i jednocześnie radna MRM w Wyrzysku dostąpiła takiego zaszczytu. To duma i splendor dla szkoły i gminy Wyrzysk. Cieszę się, iż zaprocentowała ciężka praca społeczna, jaką Ola wkłada w działania, których się podejmuje. Jej zaangażowanie, wena twórcza, solidność zaprocentowały takim wyróżnieniem. Dodam, iż już kilka lat temu mieliśmy przedstawicielkę w tym elitarnym gronie. Nasza obecna wyrzyska radna jest najmłodszą przedstawicielką tego gremium. To pokazuje potencjał drzemiący w młodych osobach znad Łobżonki. Warto stawiać sobie wysoko poprzeczkę, mieć pasję i ją rozwijać - komentuje opiekun MRM w Wyrzysku Ryszard Sell.

(Ryszard Sell)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%