Zamknij
REKLAMA

Jenox zachęca: Segreguj z nami, walcz z odpadami!

15.21, 22.11.2022 fp Aktualizacja: 15.27, 22.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Już po raz szósty uczniowie szkół podstawowych z gminy Chodzież wzięli udział w spotkaniu, którego celem było podniesienie stanu świadomości ekologicznej w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami, ze szczególnym uwzględnieniem zużytych baterii i akumulatorów oraz wspomaganie osiągnięcia wysokiego poziomu selektywnego zbierania tych odpadów. Wydarzenie odbyło się w ramach publicznej kampanii edukacyjnej organizowanej przez producenta akumulatorów - firmę Jenox Akumulatory.

Kampania zorganizowana przez Szkołę Podstawową w Zacharzynie skierowana była do uczniów z terenu gminy Chodzież. W spotkaniu zorganizowanym w wali wiejskiej w Zacharzynie, które odbyło się pod hasłem "Segreguj z nami, walcz z odpadami", udział wzięli uczniowie stanowiący reprezentację czterech szkół gminnych: Szkoły Podstawowej w Zacharzynie, Szkoły Podstawowej w Strzelcach, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stróżewie oraz Szkoły Podstawowej w Oleśnicy.

- Tego typu akcje i nauka przez zabawę to świetny sposób na rozwijanie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Dzieci dzielą się tą wiedzą zarówno z rówieśnikami jak i swoimi domownikami. Dzięki swojej ciekawości i dociekliwości niejednokrotnie motywują dorosłych do ekologicznych zachowań - mówi Ewa Rozmarynowska-Żądło, dyrektor Szkoły Podstawowej w Zacharzynie - Cieszymy się również, że lokalne przedsiębiorstwa, takie jak Jenox Akumulatory, angażują się w działania edukacyjne wśród najmłodszych - dodaje.

Spotkanie w Zacharzynie rozpoczęło przedstawienie pt. "Sprawa dla Ekologa", którego tematyka dotyczyła segregacji odpadów i recyklingu ze szczególnym uwzględnieniem podejścia do bezpiecznego zbierania i recyklingu akumulatorów oraz możliwym wpływie substancji stosowanych w bateriach i akumulatorach na środowisko i zdrowie ludzi.

Następnie uczniowie wzięli udział w Gminnym Konkursie Ekologicznym, podczas którego musieli wykazać się wiedzą z zakresu ekologii, segregacji i recyklingu oraz umiejętnościami praktycznymi. Dzieci odpowiadały na pytania m.in. co należy zrobić ze zużytym akumulatorem, brały udział w kalamburach, wyścigach, rozwiązywały zadania z wykorzystaniem tabletów oraz programowały roboty edukacyjne Photony, zakupione w ramach programu rządowego Labolatoria Przyszłości.

Konkurs wygrali uczniowie Szkoły Podstawowej w Oleśnicy (Zofia Borkowska, Karol Sikora, Jacek Dahlke), drugie miejsce zajęli przedstawiciele SP w Stróżewie (Nikodem Krzewiński, Katarzyna Jarosz, Barbara Karlik) a trzecie dzieci z SP w Strzelcach (Emilia Kaniewska, Amelia Melnarowicz, Wojciech Kowal).

Po konkursie uczniowie udali się na poczęstunek, a następnie uczestniczyli w warsztatach ekologiczno-chemicznych organizowanych przez Wulkan Doświadczeń z Poznania.

Prócz najmłodszych mieszkańców gminy, w spotkaniu uczestniczyli również zaproszeni goście: wójt Gminy Chodzież Kamila Szejner, przewodnicząca Rady Gminy Ewa Śliwińska, sołtys wsi Zacharzyn Milena Różańska, dyrektorzy szkół gminnych, przewodnicząca Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Zacharzynie Anna Ślesińska-Nowak, wiceprezes firmy Jenox Akumulatory sp. z o. o. p. Ryszard Wasyłyk, przedstawiciel firmy Odum s.c. ZU. Dymek A., Polzin D. - Justyna Sekulaska.

Warto dodać, że w ramach szóstej edycji kampanii edukacyjnej organizowanej przez Jenox Akumulatory do każdej ze szkół przekazane zostały ulotki informacyjne "Twój akumulator może być bezpieczny dla środowiska", w których przedstawione zostały sposoby postępowania z akumulatorem.

 

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

Taka prawdaTaka prawda

3 0

W piecu też się dobrze segreguje. 07:57, 23.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

19451945

0 3

Ciśnienie rośnie🔥🔥🔥😡😡😡 Niebawem ruszy💩💩💩💩💩💩💩 08:30, 23.11.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

WacekWacek

3 0

Ssij parówo 09:53, 23.11.2022


REKLAMA
0%