Zamknij
REKLAMA

Pikniki przy Okrzei: będzie rodzinnie, sportowo, wojskowo i muzycznie!

12:12, 06.08.2022 | Powiat Pilski
Skomentuj fot. Powiat Pilski
REKLAMA

W przyszły długi weekend na Stadionie Powiatowym w Pile odbędą się Rodzinny Piknik Sportowy oraz Rodzinny Piknik Wojskowy. Towarzyszyć im będą koncerty znanych gwiazd.

13 sierpnia (sobota) w godzinach od 14.00 do 18.00 odbędzie się Rodzinny Piknik Sportowy z okazji 100-lecia stadionu. W programie: turniej szkółek piłkarskich, prezentacja oraz pokazy klubów i stowarzyszeń sportowych, różnych dyscyplin: lekkoatletyki, strzelectwa, koszykówki, sportów walki, strzelectwa.

O godzinie 17.30 rozegrany zostanie mecz legendarnej drużyny MKP 1999 Piła z obecnym zespołem MKP Powiat Pilski.  

To część sportowa, natomiast wieczorem zaplanowano fantastyczne koncerty.

O godzinie  19.00 na scenie wystąpi zespół Melomany znany z popularnego programu "Jaka to melodia?". A zatem przebojów polskich i światowych nie zabraknie.

O godzinie 20.30 odbędzie się koncert Andrzeja Piasecznego. To muzyczna gwiazda, która łączy pokolenia. Podczas koncertu zaplanowana jest niespodzianka, także dla publiczności.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest, oczywiście, bezpłatny.

- Obchody 100-lecia stadionu warto razem świętować. Obiekt ma długą i ciekawą historię. Niestety, przez wiele minionych lat był zaniedbany, a mieszkańcy rzadko z niego korzystali. Po odbudowie, która zrealizowaliśmy w 2020 roku, Stadion Powiatowy przy Okrzei to jedno z najważniejszych miejsc w regionie, w którym tętni życie sportowo-rekreacyjno-kulturalne - mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.  

Niezwykle atrakcyjna na stadionie będzie także niedziela 14 sierpnia. W godz. od 11.00 do 17.00 odbędzie się Rodzinny Piknik Wojskowy z okazji Święta Wojska Polskiego. To wydarzenie, które Powiat Pilski organizuje razem z Wojskowym Centrum Rekrutacji w Pile.  

- Podczas kolejnego pikniku wojskowego, który zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem  mieszkańcy będą mogli zobaczyć najnowszy sprzęt wojskowy polskiej armii i jak zawsze  porozmawiać z żołnierzami. Obecni będą także żołnierze armii amerykańskiej. Przyznam, że w tym roku będziemy gościć rekordową liczbę jednostek, aż 13 - mówi starosta Komarowski.

- W sumie obecnych będzie ponad 100 żołnierzy i sprzęt bojowy. Po raz pierwszy zostanie zaprezentowany na stadionie w Pile czołg Leopard 2A5, który przyjedzie z 1 Warszawskiej Brygady Pancernej z Wesołej, ze Szczecina przyjedzie Moździerz Samobieżny M120 RAK, a ze Złocieńca Bojowy Wóz Piechoty BWP-1. Sprzęt będzie można dotknąć, wejść do środka, zrobić pamiątkowe zdjęcia – zdradza szczegóły mjr Robert Nazaruk, z-ca szefa WCR w Pile.

Żołnierze przygotują także rekordową liczbę porcji wojskowej grochówki. Dla dzieci jak zwykle dostępne będą darmowe dmuchańce i wiele innych atrakcji.

Podczas pikniku nie zabraknie stanowisk pilskiej policji i sprzętu straży pożarnej.  

Na koniec liczne koncerty. O godzinie 19.00 wystąpi Liber,  o 20.00 Mezo, o 21.00 Grubson.

Wstęp, rzecz jasna, także wolny.

(Powiat Pilski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

SuperSuper

1 5

👍 21:31, 06.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Poland RockPoland Rock

4 1

Festiwal jest w zasięgu ręki jak nigdy ale jak kto woli grochówę i disco polo..🤣 23:29, 06.08.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

upadekupadek

1 0

mówisz o tym zlocie lewackich narkomanów ? 14:46, 08.08.2022


REKLAMA
0%