Zamknij
REKLAMA

Modernizacja Kamiennej: to już ostatni etap

13.46, 23.09.2022 Powiat Pilski Aktualizacja: 13.51, 23.09.2022
Skomentuj fot. Powiat Pilski
REKLAMA

22 września rozpoczął się kolejny etap prac na modernizowanej ulicy Kamiennej w Pile. Tym razem remont obejmuje odcinek od skrzyżowania z drogą wojewódzką do ulicy Bazaltowej.

To już ostatni etap inwestycji. Na około 300-metrowym fragmencie ulicy zostanie rozebrana nawierzchnia, a kierowcy będą musieli jeździć po gruncie i luźnej nawierzchni z kruszywa.

Według harmonogramu wykonawcy, utrudnienia mogą potrwać do 14 października, kiedy to zostanie ułożona nowa warstwa bitumiczna.

Z uwagi na to kierowcy proszeni są o wyrozumiałość - za to już za około miesiąc będą mogli cieszyć się z nowej i bezpiecznej drogi.

- Przypomnę tylko, że tak jak zapowiedzieliśmy kilka miesięcy temu przejmując od miasta Piły w zarządzanie między innymi tę drogę, chcemy stale podnosić komfort i bezpieczeństwo naszych mieszkańców. A na remont ulicy Kamiennej czekali przez wiele lat. Po przejęciu tej drogi w zarząd przystąpiliśmy do niego jak najszybciej - mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Remont rozpoczął się w maju tego roku. Obejmuje m.in. poszerzenie jezdni do 6 metrów, budowę chodników z peronami autobusowymi, budowę zjazdów do nieruchomości i skrzyżowań z drogami gminnymi.

Wartość inwestycji to ok. 5 mln zł, w tym 70 procent dofinansowania Powiat Pilski pozyskał z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

[ZT]23023[/ZT]

[ZT]21745[/ZT]

(Powiat Pilski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

No tak !No tak !

0 2

wspierajcie dalej LBGT,a będzie więcej takich przypadków ! 14:44, 23.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%