Jak co roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku przygotowali jasełka, by pomóc wejść w atmosferę świąt Bożego Narodzenia.
Nad całością czuwał ks. Waldemar Indycki, któremu pomagała pani Kornelia Kwasińska. Za dekoracje odpowiedzialna była pani Renata Belaid, natomiast oprawą muzyczną zajął się pan Adam Nowak.
Młodzi aktorzy zadbali o odpowiednie stroje i rekwizyty, zaś uczniowie III klas oddziałów gimnazjalnych pomogli zbudować papierową grotę zamiast tradycyjnej szopki.
Jasełka zostały najpierw zaprezentowane podopiecznym MOPS-u podczas spotkania opłatkowego, potem była inscenizacja dla społeczności szkolnej, a wreszcie w kościele parafialnym w Wyrzysku.
Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie, wspaniałą grę i pomoc w przygotowaniu się na radosne przeżywanie świąt Bożego Narodzenia, a nauczycielom za wszelką pomoc w przygotowaniu jasełek.
60 lat temu do Częstochowy nie dojechali ani Paweł VI..
Niech mohery i inne wielebne jeszcze wymyślą, że jezusek urodził sie w Polsce. Smiech na sali te bzdury religijne i inne gusła.
666
15:03, 2026-05-05
Stacja PKP Piła Główna: przebudują perony i tunele
Na stacji Piła Fabryczna nikt nie wsiada i nie wysiada .Codziennie jeżdżę tą trasa i widzę. Poza tym to co Dudzinska odwaliła z opłtami za parking samochodowy przy głównym wejściu na dworzec w Pile to jakaś kpina. Kilka minut za darmo by pobiec na peron z walizką i pomóc ją wsadzić starszej osobie do pociągu i znów biegiem do samochodu by nie przekroczyć czasu....tylko platfusy mogą takie coś wymyślić.
MASAKRA
14:31, 2026-05-05
Pilski hejter skazany prawomocnie!
codziennie hejt gniecie tego bezmózgowca leman😡wicza - przypadek beznajdziejny
końcówa👍👍👍👍
12:16, 2026-05-05
Zarzuty dla znanej wypożyczalni. Milionowa kara
to dzięki PiS ! ❤️
Super !
10:46, 2026-05-05
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu faktypilskie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz