W sobotę mieszkańcy Skrzatusza nie mogli narzekać na brak wrażeń. Stowarzyszenie "Przyjazna Wieś Skrzatusz" zorganizowało jubileuszowy Zjazd Szlachty Polskiej z okazji 15-lecia Związku Szlachty Polskiej Kresów Wschodnich.
Po mszy świętej w Sanktuarium Maryjnym uczestnicy zjazdu w staropolskich strojach przeszli ulicami Skrzatusza. Wydarzenie połączono z piknikiem Sołtysówka i sportowymi zmaganiami na Ranczo Skrzatusz-Agroturystyka.

Życzenia sukcesów w krzewieniu polskiej kultury i tradycji oraz popularyzacji najpiękniejszych kart z historii polskiej szlachty złożył uczestnikom zjazdu wicestarosta pilski Arkadiusz Kubich.
Piknik i biesiadę zorganizował gospodarz Rancza Skrzatusz Janusz Drożdż, zarazem też sołtys Skrzatusza i prezes Stowarzyszenia Przyjazna Wieś.
Tradycyjnie staropolskiego jadła nie zabrakło, a spotkaniu towarzyszyła dobra zabawa i znakomita atmosfera.

Oba wydarzenia wsparł Powiat Pilski.
Hektary w słoikach musu owocowego
Przecież, to WY okroiliście CPK że szprych, bo macie lotnisko w Berlinie a teraz afera, że PiS nie wybudowali. Cała Platforma Kradnie
🤠
04:15, 2025-11-05
Nie płacił - posiedzi
Platfusy nie akceptują wyroków neosędziów, więc za chwilę wyjdzie na wolność.
🤠
18:16, 2025-11-04
Nie płacił - posiedzi
robiły przewały na miliardy,to ile powinni siedzieć ?
PiS dzielce
13:35, 2025-11-04
Postraszą w „Jutrzence”. Dołącz!
Dawid był?
Goliat
13:27, 2025-11-04
1 1
to ci z opisu - szlachta nie pracuje??