Zamknij
REKLAMA

Przybyli strażacy do przedszkola

10:12, 15.01.2022 | SP Łobżenica
Skomentuj fot. SP Łobżenica
REKLAMA

Przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej im. KEN w Łobżenicy gościły druhów Wojciecha Cenkałę i Jakuba Wrzalika z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łobżenicy.

Celem spotkania było uświadomienie dzieciom zagrożeń, jakie niesie za sobą nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego, a także jakim niebezpieczeństwem jest czad oraz zabawa na lodzie i śniegu. Goście wyjaśnili dzieciom, jak należy zachować się, kiedy pęka lód na stawie lub jeziorze, jak samemu pozostać bezpiecznym podczas takiego wypadku, kiedy wezwać pomoc i z jakiego numeru alarmowego należy korzystać.

Niebezpieczeństwa związane z zimą czyhają na nas również w przytulnym oraz ciepłym domu i w związku z tym strażacy zwrócili uwagę na cichego zabójcę, jakim jest czad. Dobrym sposobem na uniknięcie tragedii jest zamontowanie w domu czujnika czadu, który ostrym dźwiękiem poinformuje o zagrożeniu.

Wizyta strażaków wywarła na przedszkolakach pozytywne wrażenie. Wiedza przekazana dzieciom z pewnością przyda się w życiu codziennym, gdyż dzięki niej będą mogły, jeśli zajdzie taka potrzeba, uratować ludzkie życie.

(SP Łobżenica)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%