Zamknij
REKLAMA

Niezwykły atlas - także dla następnych pokoleń

11.21, 29.11.2022 na podst. GOK Białośliwie
Skomentuj
REKLAMA

W Gminnym Ośrodku Kultury w Białośliwiu odbyła się promocja książki oraz spotkanie z autorami publikacji "Atlas niematerialnego dziedzictwa kulturowego wsi wielkopolskiej. Tom 10 - Powiat Pilski".

"Atlas niematerialnego dziedzictwa kulturowego wsi wielkopolskiej" został wydany na podstawie badań nad niematerialnym dziedzictwem kulturowym wsi wielkopolskiej, które były koordynowane przez Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie.

"Głównym zamierzeniem projektu była dokumentacja istniejącego aktualnie niematerialnego dziedzictwa kulturowego w społecznościach wiejskich z terenu Wielkopolski, zrealizowana w konwencji atlasu, a (…) Czytelnik otrzymuje bogaty i złożony obraz współczesnej rzeczywistości kulturowej wsi wielkopolskiej, gdzie procesom trwania towarzyszą zmiany".

Celom naukowym publikacji towarzyszy również przesłanie ocalenia dla następnych pokoleń niematerialnych zjawisk kulturowych, tak często ulotnych i przemijających.

Spotkanie poprowadzili Karolina Echaust i Wojciech Mielewczyk.

[ZT]21270[/ZT]

(na podst. GOK Białośliwie)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

BasiaBasia

1 0

A mnie interesuje o ile wzrosną podatki w naszej gminie? Bo skoro wzrosły diety radnych i pensja wójta to muszą wzrosnąć podatki i opłaty za wodę i ścieki??? 11:41, 08.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%