Zamknij
REKLAMA

Trzeba zwiększyć efektywność leczenia

08:08, 04.08.2019 | Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA
Skomentuj
fot. Starostwo Powiatowe w Pile

Wzmocnienie opieki nad pacjentem i podniesienie jakości leczenia, wypracowanie pozycji szpitala specjalistycznego z naciskiem na onkologię, powrót poradni specjalistycznych do szpitala, konsolidacja działalności leczniczej z lekarzami Podstawowej Opieki Zdrowotnej, optymalizacja kosztów i wydatków - to najważniejsze kierunki działań Wojciecha Szafrańskiego, nowego dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Pile, który objął to stanowisko 1 sierpnia br.

Przypomnijmy, że Wojciech Szafrański wygrał konkurs na stanowisko dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Pile w lipcu tego roku i - jak przyznaje starosta pilski Eligiusz Komarowski - program naprawy sytuacji w szpitalu, jak i kierunki jego rozwoju, które przedstawił, mocno mu zaimponowały.

- To człowiek z ogromnym doświadczeniem, doskonały menadżer, który niejeden szpital wyprowadził na prostą i uczynił je placówkami przyjaznymi pacjentom. Jestem bardzo zadowolony, że udało nam się przekonać pana dyrektora, by zdecydował się pokierować pilskim szpitalem, bo mimo że konkurs wygrał, nie było to przesądzone. Sądzę, że w szpitalu nastąpi nowe otwarcie - mówi starosta Eligiusz Komarowski.

Plan działań nowego dyrektora jest ambitny.

- Pacjent jest dla mnie najważniejszy. Po pierwsze - powinien wiedzieć, że w szpitalu, w którym się znalazł, otrzyma najlepszą pomoc jaka jest możliwa; po drugie - podczas pobytu w szpitalu opieka nad nim musi być najwyższej jakości; po trzecie - wychodząc ze szpitala pacjent musi otrzymać dalszą pomoc i opiekę w leczeniu - tłumaczy swoje cele Wojciech Szafrański.

Dyrektor podkreślił, że aby to osiągnąć pilska placówka musi stać się szpitalem specjalistycznym z prawdziwego zdarzenia.

- Dzisiaj, niestety jest nierozpoznawalna, nijaka, działa jak zwykły szpital powiatowy. A przecież spełnia rolę szpitala regionalnego o trzecim, wysokim poziomie referencji. Leczenie musi być zatem ukierunkowane, w moim przekonaniu na onkologię. Poza tym szpital pozbawił się poradni specjalistycznych. Trzeba to zmienić i negocjować z NFZ. Bo traci na tym pacjent, który po hospitalizacji powinien mieć na miejscu zapewnione dalsze specjalistyczne leczenie, traci też na tym szpital, bo środki zabrały inne placówki - tłumaczy dyrektor.

Kolejna kwestia: rozszerzenie programów profilaktycznych, które mają na celu wczesne wykrywanie chorób, a także im zapobieganie. W końcu podstawowa sprawa - personel.

- Zdaję sobie sprawę z niedoboru personelu lekarskiego i pielęgniarskiego, ale nie zmienia to faktu, że dzisiaj większość pracowników nie utożsamia się ze szpitalem. Brak identyfikacji powoduje gorszą wydajność pracy. To zamierzam zmienić. Sam wymagam dużo od siebie, pracuję od 14 do 16 godzin dziennie. Chciałbym, aby personel pracował wydajniej, by zdał sobie sprawę, że jego praca ma wpływ na sytuację szpitala, na to, jak oceniają go pacjenci - tłumaczy Wojciech Szafrański.  

Dyrektor podkreśla, że jest otwarty również na współpracę ze związkami zawodowymi, z którymi ma duże doświadczenie w rozmowach i negocjacjach. A podstawową dewizą działania nowego dyrektora jest transparentność.

Sytuację ekonomiczną pilskiej placówki dyrektor zamierza poprawić poprzez optymalizację kosztów i wydatków.

- W tym roku w kraju na służbę zdrowia przeznaczono blisko 100 miliardów złotych. Wiadomo, że środków finansowych, ile by ich nie było, zawsze będzie za mało. Jedynym wyjściem jest zwiększenie efektywności leczenia - i taki jest mój cel - podsumowuje dyrektor Wojciech Szafrański.

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (10)

ww

9 0

,,trzeba zwiększyć efektywność leczenia",genialne,jak pan na to wpadł !? :))) 15:38, 04.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JiJi

5 1

Niech idzie na SOR i zobaczy jak traktuje się pacjenta 17:08, 04.08.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ww

2 2

byłem tam niedawno i złego słowa nie powiem :) 21:21, 04.08.2019


MBMB

2 1

Ja już odprawiam egzorcyzmy 18:09, 04.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mobbmobb

3 0

i już się zaczyna stary taniec pingwina 13:58, 05.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PawełPaweł

0 2

Po czynach go poznacie oby to nie była kolejna ściema wyborcza PIS i Starosty.
Zapewne roboty w rozbijaniu klik i układów funkcjonujących w szacownej instytucji nie zabraknie. Byle by na tym zyskał pacjent. Być może skończy się era komuny i płacenie facetowi z Pomorza za telewizory. 07:56, 06.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mało-PolskaMało-Polska

3 0

Ledwie od paru tygodni nowy pan dyrektor szpitala w Pile planuje już ponoć złożyć papiery w konkursie na dyrektora szpitala w Oświęcimiu. Tuż przedtem, zanim przyszedł do Piły, przegrał 3:2 konkurs na dyrektora szpitala w Bochni, którym przed laty zresztą już kierował. Szczerze był zdziwiony, że nie dostał głosu od osoby, na której poparcie liczył. Dziwne to wszystko, w każdym razie chyba nie z myślą o pilskim pacjencie... 17:53, 06.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

witnesswitness

2 0

Fakt, dziś był widziany w O. 19:15, 06.09.2019


OświęcimOświęcim

2 0

Chroń nas Panie Boże przed tym małym poj...sem, niech lepiej siedzi w Pile - w okolicy Krakowa drzwi ma pozamykane 16:59, 07.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

heniuheniu

2 0

Trzeba to, trzeba tamto, przydałoby się to i *%#)!& - same chrzanienie zwłaszcza przed wyborami, a czyny? 18:11, 07.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone