Zamknij
REKLAMA

Powiatowe obchody Narodowego Święta Niepodległości

10:29, 05.11.2019 | fp
Skomentuj
REKLAMA

Wspólne śpiewanie hymnu państwowego, Bieg Niepodległości oraz Koncert Muzyki Polskiej złożą się na powiatowe obchody Narodowego Święta Niepodległości.

- Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców na te wydarzenia. Uczcijmy Święto Niepodległości wspólnym odśpiewaniem hymnu, dopingujmy biegaczy, razem śpiewajmy polskie piosenki. 11 listopada wspólnie świętujmy niepodległość i bądź tego dnia razem. Bądźmy jedną, wielką, patriotyczną wspólnotą - zachęca starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Wspólne śpiewanie hymnu państwowego odbędzie się punktualnie o godzinie 12.00. W ten sposób dołączymy do ogólnopolskiej akcji "Niepodległa do hymnu". Następnie na ok. 6-kilometrową trasę ulicami Piły wyruszą uczestnicy trzynastego Biegu Niepodległości (zapisy: www.biegajznami.biegamy.org). Śpiewanie hymnu oraz start i meta biegu będą miały miejsce na parkingu przed stadionem przy ulicy Okrzei. Z uwagi na prowadzone na stadionie prace modernizacyjne w tym roku nie będzie zawodów nordic walking oraz biegu dla dzieci.

Dla biegaczy przygotowane są pamiątkowe medale. Ponadto w miasteczku biegowym, umiejscowionym na patio Biura Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych, będą serwowane gorące napoje, wojskowa grochówka i rogale marcińskie. Nie zabraknie też niespodzianek.

11 listopada o godzinie 17.00 zapraszamy również na VIII Koncert Muzyki Polskiej. Tym razem piosenki ostatniego stulecia zaprezentuje wokalistka i aktorka filmowa młodego pokolenia, Joanna Aleksandrowicz. Będzie też okazja do wspólnego śpiewania, na uczestników czekać będą specjalnie przygotowane na tę okazję śpiewniki. Tradycyjnie nie może zabraknąć rogali marcińskich.

Zarówno podczas biegu jak i koncertu, będzie prowadzona zbiórka charytatywna na leczenie Olusia Sibika z Piły, który cierpi na zespół Zellwegera. Jest to nieuleczalna choroba, ale żeby spowolnić jej skutki dziecko musi przyjmować bardzo drogie suplementy i poddawane jest kosztownej rehabilitacji.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA