Zamknij
REKLAMA

Powiat będzie promował przedsiębiorców m.in. w Chinach i Dubaju

07:55, 23.01.2020 | Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA
Skomentuj

Udział w targach międzynarodowych w Chinach i Dubaju, opracowanie analiz rynku zagranicznego ze wskazaniem kierunków inwestycji, szkolenia doradcze, promocja firm w mediach - to główne założenia kolejnego projektu "Promocja gospodarcza Powiatu Pilskiego - etap II", który będzie realizował Powiat Pilski.   

W tym roku Powiat Pilski będzie kontynuował pomoc pilskim przedsiębiorcom w pozyskiwaniu nowych kontrahentów i rynków zbytu za granicą i pokryje związane z tym koszty. Kolejny projekt Powiatu zajął drugie miejsce w konkursie Urzędu Marszałkowskiego i uzyskał dofinansowanie w wysokości ponad 1 mln 423 tys. zł, przy całkowitej wartości projektu ponad 1 mln 687 tys. zł.

Obecnie Powiat Pilski realizuje projekt "Promocja gospodarcza Powiatu Pilskiego", który zakończy się w marcu 2021 roku. Jego wartości to prawie 900 tys. zł, na który Powiat zdobył blisko 750 tys. zł unijnego dofinansowania. Obejmuje on m.in. szkolenia dla przedsiębiorców, ich promocję za granicą, w tym udział w targach międzynarodowych w Las Vegas w USA i Kolonii w Niemczech. Nowy projekt, na który Powiat zdobył prawie dwukrotnie więcej  środków, to jego kontynuacja, a jego realizacja rozpocznie się w kwietniu 2021 roku i potrwa do czerwca 2022 roku.

- Poza projektami społecznymi, czy edukacyjnymi chcemy także pomóc przedsiębiorcom z powiatu pilskiego w rozwoju, głównie eksportu towarów i usług poprzez znalezienie kontrahentów i nowych rynków zbytu za granicą. Dlatego postanowiliśmy złożyć kolejny wniosek na jeszcze większą kwotę. W ciągu roku pozyskaliśmy w sumie 2 mln 200 tysięcy złotych z Unii Europejskiej na promocję naszego regionu, w tym głównie przedsiębiorców poza granicami naszego kraju - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

W kolejnym projekcie, podobnie jak w obecnym, mogą wziąć udział mikroprzedsiębiorstwa oraz małe i średnie przedsiębiorstwa. Uczestnicy projektu wezmą udział targach międzynarodowych w Dubaju i Chinach. Do Dubaju będzie miało szansę pojechać 10 firm, a do Chin 5, w sumie 15 firm.

- Rok 2021 będzie rokiem misji międzynarodowych naszych przedsiębiorców. W styczniu uczestnicy pierwszego projektu pojadą na targi nowoczesnych technologii CES do Las Vegas i na targi branży meblowej IMM do Kolonii. Z kolei w maju odbywają się międzynarodowe targi żywności w Szanghaju, w Chinach, a jesienią targi technologiczne w Dubaju, największe na Bliskim Wschodzie - mówi Karolina Szambelańczyk, dyrektor Wydziału Funduszy Pomocowych i Rozwoju w Starostwie Powiatowym w Pile.

Powiat Pilski pokryje koszty udziału w targach, w tym transport uczestników, zakwaterowanie, catering na miejscu, wejściówki na targi, organizację stoiska wystawienniczego oraz transport materiałów promocyjnych i eksponatów.  

W targach w Dubaju wezmą udział przedsiębiorcy działający w branży opartej na technologii informacyjno-komunikacyjnej (ICT) oraz w tzw. przemyśle jutra. Z kolei na targi w Chinach zaproszeni zostaną przedsiębiorcy produkujący biosurowce i żywność dla świadomych konsumentów.

Pozostałe zadania zaplanowane w projekcie:
1. Opracowanie analiz rynków perspektywicznych wraz ze wskazaniem potencjalnych partnerów handlowych z Ameryki Południowej i Afryki.
2. Wsparcie szkoleniowo-doradcze dla przedsiębiorców w zakresie pozyskiwania inwestorów.
3. Aktualizacja materiałów promocyjno-informacyjnych i ich wydruk w 3 językach: j. polski, j. angielski i j. niemiecki (nakład 1000 szt.).
4. Film promocyjny w języku polskim emitowany w mediach, w tym społecznościowych.
5. Międzynarodowa kampania w zakresie promocji gospodarczej, w tym spoty w j. angielskim, również emitowane podczas targów.
6. Dwie konferencje - na otwarcie i zakończenie projektu.

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

MoniaMonia

1 3

Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : https://wyspakobiet.eu/monia25 19:57, 23.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

 krzych krzych

8 1

Widzę, że Eligiuszek, wpadł na fajny pomysł jak zwiedzić kawał świata na krzywy ryj. A no pod płaszczykiem jakiejś promocji przedsiębiorstw, będzie sobie latał, tu i tam na koszt podatników, a końcowy efekt tej promocji, będzie wynosił mniej niż zero. Za to on, będzie miał fotki, do wstawienia na FB. 21:22, 23.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CorkmazCorkmaz

0 0

Cześć panowie, mam na imię Serchan. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię gościnny odbyt w twoim dópsku, który by mi przypomniał miejsce dla mojej parówy u Jacka Roberta, syna pilskiego hejtera 15:50, 24.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone