Zamknij
REKLAMA

Starosta: nie ma przypadku koronawirusa w powiecie pilskim

11:42, 25.03.2020 | Starostwo Powiatowe w Pile
Skomentuj
REKLAMA

Starosta pilski Eligiusz Komarowski dementuje nieprawdziwą informację na temat rzekomego mieszkańca powiatu pilskiego, zakażonego koronawirsem, która wczoraj do południa pojawiła się w niektórych lokalnych mediach.

- Jak dotąd, 24 marca na godzinę 11.00, nie potwierdzono żadnego przypadku zakażenia koronawirusem u mieszkańca powiatu pilskiego. Dementuję zatem informację, która pojawiła się rano w pilskich mediach, iż taki przypadek miał miejsce. Jest to nieprawda! - zapewnia starosta Eligiusz Komarowski.

Sytuacja wygląda następująco: w ciągu minionych kilku godzin potwierdzono przypadek zakażenia koronawirusem u jednej osoby, którą omyłkowo przypisano do powiatu pilskiego z tego powodu, iż osoba ta, mimo że od kilkunastu lat nie mieszka na terenie powiatu pilskiego, jest zameldowana w swoim rodzinnym domu, właśnie w naszym powiecie.

Nie jest też prawdą, co później przekazywały media, że ta osoba w ostatnim czasie przebywała na terenie powiatu pilskiego. Osoba ta od 18 marca była hospitalizowana w jednym ze szpitali na terenie powiatu chodzieskiego. Do tego szpitala udała się osobiście ze skierowaniem od lekarza rodzinnego. Co istotne, ta osoba mieszka w powiecie świdwińskim w województwie zachodniopomorskim, a więc ponad 100 kilometrów od Piły. Jej pobyt w szpitalu był zaplanowany, ale po kilku dniach, kiedy jej stan się pogorszył, zweryfikowano ją pod kątem zakażenia koronawirusem i niestety wynik wyszedł pozytywny.

Kolejne dane na 24 marca: nadal nie ma potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem wśród mieszkańców powiatu pilskiego. Ponadto 89 osób objętych jest kwarantanną (w tym 66 osób skierowanych po powrocie z zagranicy), 209 osób objętych jest nadzorem epidemiologicznym, a 4 są hospitalizowane.

Ważny numer telefonu 784 069 152 - dla osób powracających z zagranicy, które muszą odbyć 14-dniową kwarantannę, a nie mają takiej możliwości, by spędzić ją w odosobnieniu, nie narażając swoich bliskich.

W ramach działań mających zabezpieczenie mieszkańców powiatu pilskiego przed skutkami epidemii koronawirusa organizujemy kolejną pomoc dla Szpitala Specjalistycznego w Pile. 23 marca, dzięki jednomyślnemu głosowaniu radnych Powiatu Pilskiego przekazaliśmy 150 tys. zł na zakup respiratora, wcześniej ponad 326 tys. zł na zakup środków ochrony indywidulanej i do dezynfekcji dla szpitali w Pile i Wyrzysku oraz ponad 90 tys. zł od Wojewody Wielkopolskiego, na podobny cel.

Potrzeby są jednak duże, dlatego w Szpitalu Specjalistycznym uruchomiono Subkonto COVID-19, na które można wpłacać pieniądze: PKO BP nr 61 1020 4027 0000 1402 1600 9568 z dopiskiem COVID-19.

- Oczywiście to tylko prośba, apel, by wesprzeć działalność służb medycznych w naszym szpitalu. Wierzę jednak, że Państwo dla naszego wspólnego dobra takiej pomocy udzielicie. Liczy się każda złotówka. Ja zrobię to niezwłocznie - mówi starosta Eligiusz Komarowski.

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

rhrh

0 0

Za komuny kłamała prasa. A za pis kłamie? 21:34, 26.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA