Zamknij
REKLAMA

Powiat wciąż wolny od koronawirusa

19:29, 25.03.2020 | Starostwo Powiatowe w Pile
Skomentuj fot. Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA

- Nadal nie ma potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem wśród mieszkańców powiatu pilskiego - informuje starosta pilski Eligiusz Komarowski w swoim najnowszym komunikacie.

- Dzisiaj 117 osób było objętych kwarantanną (więcej osób wraca z zagranicy - przypominam numer 784 069 152, pod który można dzwonić, jeśli ktoś potrzebuje odizolowanego miejsca kwarantanny, pomożemy je znaleźć, 200 osób objętych jest nadzorem epidemiologicznym, 2 osoby są hospitalizowane.

Od dzisiaj obowiązują kolejne ograniczenia związane z epidemią koronawirusa. Najważniejsze: nie wychodzimy z domu, chyba że jest to konieczne, do pracy, apteki, po niezbędne zakupy, czy na spacer z psem; nie przemieszczamy się w grupach powyżej 2 osób; zachowujemy dystans przynajmniej 1,5 metra; oczywiście regularnie myjemy ręce.

Od 25 marca wprowadzono także kształcenie na odległość. Za jego organizację odpowiadają dyrektorzy szkół i placówek oświatowych. Kształcenie na odległość dotyczy również przedszkoli i kształcenia ustawicznego oraz specjalnego.

- Oczywiście wszyscy się tego uczymy, to jest nowa sytuacja, nam dotąd nieznana, bądźmy zatem wyrozumiali dla siebie nawzajem, dla nauczycieli, rodziców, uczniów. Polecam do zapoznania się z platformą www.epodreczniki.pl na której umieszczone są bezpłatne materiały edukacyjne - radzi starosta.

I jeszcze komunikat centrali NFZ. Chodzi o przychodnie podstawowej opieki zdrowotnej i ambulatoryjnej oraz opieki specjalistycznej. NFZ przypomina, że  przychodnie powinny być czynne w godzinach od 8-18, a teleporady mogą być udzielane wyłącznie w sytuacji, gdy ocena stanu zdrowia i zakres niezbędnych czynności do zrealizowania na rzecz pacjenta nie wymaga osobistej obecności lekarza czy pielęgniarki.   
W związku z tym niedopuszczalne jest całkowite zamykanie przychodni, a tym samym pozbawianie pacjentów podstawowej opieki zdrowotnej lub specjalistycznej. Powoduje to również niepotrzebny tłok na szpitalnych oddziałach ratunkowych, a tym sam zwiększa ryzyko zakażenia koronawirusem pacjentów i personelu medycznego. 

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

PioterPioter

3 1

Ile testów na koronawirusa wykonano do tej pory w powiecie pilskim? Czy odpowiedź na to pytanie jest taka trudna? 08:49, 26.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA