Zamknij
REKLAMA

Mieszkańcy wspierają pilski szpital w walce z koronawirusem

12:27, 28.03.2020 | Starostwo Powiatowe w Pile
Skomentuj
fot. Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA

- Najważniejsza wiadomość jest taka, że od wczoraj nie przybyło nam osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem na terenie powiatu pilskiego - informuje w komunikacie z 27 marca starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Najnowsze dane o aktualnej sytuacji epidemiologicznej w powiecie pilskim są następujące: 1 osoba zakażona, 3 osoby hospitalizowane, 317 osób objętych kwarantanną, 208 osób objętych nadzorem epidemiologicznym.

Apel Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Pile: Osoby, które po powrocie z zagranicy zostały objęte obowiązkową kwarantanną i mają jakiekolwiek problemy np. dotyczące kart lokalizacyjnych, powinny zwrócić się do Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu pisemnie bądź e-mailowo na adres: [email protected] Wszelkie informacje można również uzyskać pod numerem alarmowym 784 069 152. Osoby, które nie mogą odbyć kwarantanny w domu, mogą również dzwonić pod ten numer i uzyskają niezbędną pomoc.  

Informacja o Powiatowym Zespole Orzekania o Niepełnosprawności.

- W ostatnich dniach nie funkcjonował on w normalnej formule, natomiast nastąpiły już zmiany ustawowe i od 1 kwietnia nasz Zespół zacznie działać. Osoby, którym ukończyły się różne orzeczenia, będą podlegały uproszczonej procedurze, a w niektórych przypadkach  orzeczenia będą miały przedłużoną ważność, nawet bez badania. Na początku przyszłego tygodnia podam więcej szczegółów na ten temat - zapewnia starosta Eligiusz Komarowski.

Ważne informacje dla osób bezrobotnych. Powiatowy Urząd Pracy również pracuje, choć w związku z zagrożeniem epidemiologicznym także w ograniczonym zakresie. Punkt informacji jest czynny zarówno w Pile jak i Wyrzysku, gdzie osobiście możemy pobrać wszystkie druki i złożyć wnioski, a potem wypełnić je w domu i przysłać na przykład pocztą. Możemy także skorzystać z platformy e-PUAP i Profilu Zaufanego i złożyć wnioski elektronicznie, tą drogą można również się zarejestrować. Na pewno jednak każdy zostanie obsłużony. Co do potwierdzania gotowości do pracy odbywa się to obecnie zazwyczaj telefonicznie.

27 marca odbyła się wideokonferencja z Wojewódzkim Zespołem Zarządzania Kryzysowego Wojewody Wielkopolskiego na temat obecnej sytuacji epidemiologicznej w Wielkopolsce. Do 27 marca stwierdzono 83 przypadki zakażonych koronawirusem na terenie województwa, 2 osoby zmarły. Co ważne, poszerza się baza placówek wykonujących testy, podobnie zwiększa się ich liczba. Do tej pory w Wielkopolsce wykonano ogółem 2100 badań, tylko 26 marca wykonano 397 testów.

Starosta Eligiusz Komarowski podziękował również za wsparcie Szpitala Specjalistycznego w Pile w ramach akcji "Wspieramy Szpital Specjalistyczny w Pile"

- Zbiórka na specjalne Subkonto COVID-19 przynosi świetne efekty. Wpłacono już kilkadziesiąt tysięcy złotych. Są też deklaracje kolejnych firm, ale najbardziej cieszą wpłaty indywidulanych osób. Niedługo przyjdzie czas na pierwsze podsumowanie i informacje o szczegółach zbiórki, na co te środki zostały wydane - dodaje starosta.

Jeśli ktoś chce wspomóc pilski szpital w walce z epidemią koronawirusa, może wpłacić pieniądze na konto: PKO BP nr: 61 1020 4027 0000 1402 1600 9568 z dopiskiem COVID-19.

 

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA