Zamknij
REKLAMA

Droga Zawada-Piła jest piękna… do granic Piły

15:07, 03.07.2020 | fp
Skomentuj
REKLAMA

Dzisiaj nastąpiło uroczyste otwarcie 2-kilometrowego odcinka drogi, zrealizowanego w ramach projektu "Przebudowa drogi powiatowej nr 1173P na odcinku Zawada-Piła". Wykonawcą inwestycji była firma "Redon" z Nakła nad Notecią.

- Szczególnie dziękuję za wsparcie naszym parlamentarzystom z Prawa i Sprawiedliwości. Dzięki ich staraniom Powiat otrzymał na ten cel dofinansowanie na poziomie 60% wartości zadania - przypomniał starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Posłowie Marta Kubiak i Marcin Porzucek podkreślili, że samorząd powiatu pilskiego należy do liderów w pozyskiwaniu środków z Funduszu Dróg Samorządowych. - To efekt dobrej współpracy władz powiatu z rządem premiera Mateusza Morawieckiego.

Na 2 mln 163 tys. zł wartości inwestycji, dofinansowanie z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych wyniosło prawie 1 mln 275 tys. zł. Kwotę 888,5 tys. zł Powiat wyasygnował z własnego budżetu.

- Droga powiatowa nr 1173P została zmodernizowana na odcinku blisko dwóch kilometrów, od miejscowości Zawada do granic administracyjnych Piły. Zakres robót objął poszerzenie drogi do obowiązujących standardów, budowę chodnika i trzech przejść dla pieszych, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego, a także odwodnienie drogi - wyliczył wicestarosta Arkadiusz Kubich.

- Należy jedynie ubolewać, że wciąż nie doczekał się modernizacji "miejski" odcinek drogi 1173P, czyli ulica Kamienna. 5 maja wystosowaliśmy do pana prezydenta Głowskiego pismo z propozycją przekazania na ten cel przez Powiat pół miliona złotych w tym roku i w następnych latach. Niestety do dzisiaj nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi - poinformował wicestarosta Kubich.

Warto przypomnieć, że w latach 2016-2018 powiat z własnych środków wyremontował pierwszy, ok. 2-kilometrowy odcinek drogi Zawada-Piła.

- Nowe drogi to walor nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim podnoszący bezpieczeństwo kierowców i pieszych. Pod tym względem ta inwestycja mówi sama za siebie. Trzymamy kciuki za następne! - powiedział starosta Komarowski.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (7)

RADEK z ZawadyRADEK z Zawady

3 3

Gratulacje Panie Starosto kolejny sukces na pana koncie.
Tylko nie widzę na fotkach z tej uroczystości Pani Sołtys Wsi Zawada.
Dzięki Jej uporowi, zaangażowaniu i determinacji droga z Zawady do Piły w końcu jest.
WARTO PRZYPOMNIEĆ, że to Pani Sołtys wystąpiła z petycją mieszkańców Wsi Zawada i Osiedla do ówczesnego Starosty Pilskiego Pana Tamasa w sprawie drogi powiatowej 1173P i jej remontu. Pan Tamas i Zarząd Powiatu PRZYCHYLAJĄC SI E DO WOLI MIESZKAŃCÓW wyremontował 500m drogi Zawada -Piła z budżetu powiatowego w 2016r.. Po rezygnacji z funkcji Pana Tamasa, Pani Sołtys u Pana Komarowskiego załatwiła remont kolejnych 500m w 2017 i kolejne 500m. 2018r. drogi. Nie wspominając że Pani Sołtys wydeptała tyle samo metrów od jednego do drugiego Pana Radnego z Zarządu Powiatu, oraz włodarzy Miasta Piły w tej sprawie. Tak więc po trzech latach Starostwo wysupłało finanse na 1500m. wyremontowanej drogi"szał" tj. do połowy odcinka drogi dzielącego miejscowość od miasta. Różny kolor asfaltu na tym odcinku świadczy o ratalnym podejściu do sprawy.
Kolejnym krokiem Pani Sołtys w batalii o drogę Zawada- Piła było wykazanie zagrożenia bezpieczeństwa dla życia i zdrowia mieszkańców Osiedla Zawada którzy to będąc mieszkańcami osiedla w bliskości z miastem Piła , zmuszeni są do korzystania z drogi powiatowej 1173P w trakcie codziennych sytuacji życiowych.
I tu zaczyna się rola powiatu, co Powiat Pilski zrobił w celu zapobieżenia ewentualnym zagrożeniom związanym z korzystaniem z drogi powiatowej 1173P na terenie gminy Szydłowo i Piły, przez nie chronionych uczestników ruchu drogowego /pieszych, rowerzystów/ o których informowała Pana Starostę Pani Sołtys. Po zasygnalizowaniu problemu znalazły się środki finansowe na remont pozostałych 1800m drogi do granic z miastem Piła oś. Gładyszewo. Żeby nie starania Pani Sołtys to droga z Zawady do Piły byłaby dalej, jak to się mówi w czarnej "d".
Pytanie co dalej z pozostałą częścią drogi Powiatowej nr. 1173P na terenie Miasta Piły. Pan Starosta Komarowski odrobił lekcję, Ręce ma czyste. A problem z bezpieczeństwem pieszych nadal istnieje od granicy Zawady do oś Gładyszewo. A to było główną intencją interwencji Pani Sołtys. i w m. Piła i w Powiecie.
Jak zawsze ktoś musi tragicznie stracić życie, żeby ktoś mógł normalnie żyć.
21:38, 03.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

dobra radadobra rada

0 0

to niech teraz sołtysowa drepcze do Głowskiego 12:53, 04.07.2020


 krzych krzych

8 0

Więcej ich matka do pajacowania przy tej wstążce nie miała? 16:35, 04.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PolakPolak

6 0

Czym tu się chwalić, tak powinna wyglądać normalna droga, bezpieczna, bez dziur, ze ścieżką rowerową. Trzeba było jeszcze do kompletu zaprosić księdza z kropidłem. Śmiech mnie ogarnia, jak widzę coś takiego. 23:50, 04.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

pilanin35647pilanin35647

0 0

Powiedz to wszystko Głowskiemu i pokaż mu ulicę Kamienną. 10:19, 06.07.2020


TadekTadek

0 1

Szkoda, że Głowski jest tak małostkowy, że w swojej niechęci do starosty, działa na szkodę mieszkańców Gładyszewa. Mam oczywiście na myśli katastrofalny stan ulicy Kamiennej. To kolejny przykład jak bardzo wyniszczające są uprzedzenia partyjne, szczególnie na szczeblu lokalnym. Obowiązkiem każdego burmistrza, prezydenta czy starosty jest współpraca z rządem dla dobra mieszkańców. Przykład z drogą na Zawadę pokazuje, że sprawę można załatwić, tylko trzeba chcieć. 10:27, 06.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Radek z ZawadyRadek z Zawady

1 0

Jeszcze będzie przepięknie,jeszcze nam kopara opadnie jak będzie na ul. Kamiennej. Tylko cierpliwości nam trzeba proszę!! A widać milczenie ze strony Głowskiego może być złotem. 12:12, 06.07.2020


REKLAMA
REKLAMA