Zamknij
REKLAMA

Doktor Monika Futyma szefową okulistyki w pilskim szpitalu

10:19, 22.10.2020 | Starostwo Powiatowe w Pile
Skomentuj fot. Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA

Dr n.med. Monika Futyma objęła stanowisko kierownika Oddziału Okulistycznego w Szpitalu Specjalistycznym w Pile. To doświadczony i doskonale wykształcony specjalista w dziedzinie okulistyki, z praktyką w renomowanych klinikach w Bydgoszczy.

- Panią doktor cechuje wysoki profesjonalizm. Dobrze zna również Oddział Okulistyczny w pilskim szpitalu, bowiem pracuje tu od 2012 roku. Jestem przekonany, że dotychczasowe doświadczenie i wysokie kompetencje pani dr Moniki Futymy przyczynią się do poprawy jakości leczenia pacjentów, przede wszystkim do zwiększenia liczby i jakości usług medycznych, a także poprawy pracy samego oddziału. W osobie pani doktor szczególnie ujęło mnie pro publiczne i pro ludzkie podejście do pacjenta - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Dr Monika Futyma ukończyła Akademię Medyczną im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy. Staż podyplomowy odbyła w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy. Po jego ukończeniu rozpoczęła specjalizację w dziedzinie okulistyki w Klinice Chorób Oczu Szpitala Uniwersyteckiego im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy, a następnie kontynuowała ją łącząc z pracą na Oddziale Okulistycznym Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. J. Biziela w Bydgoszczy. Na Oddziale Okulistycznym Szpitala Specjalistycznego w Pile pracuje od września 2012 roku.

Podczas spotkania w Starostwie Powiatowym w Pile dr Monika Futyma przedstawiła konkretny plan funkcjonowania oddziału okulistycznego:

1. Modernizacja bazy sprzętowej Oddziału Okulistycznego i Przyszpitalnej Poradni Okulistycznej, co pozwoli na zwiększenie dostępności usług dla pacjenta, rozszerzenie ich zakresu i poprawa jakości.

2. Konsolidacja pracy Oddziału Okulistycznego i Przyszpitalnej Poradni Okulistycznej w celu zapewnienia kompleksowej opieki nad pacjentem.

3. Reorganizacja pracy Oddziału Okulistycznego:- przeniesienie części świadczeń zabiegowych do Przyszpitalnej Poradni Okulistycznej- reaktywacja okulistycznej sali operacyjnej w lokalizacji Oddziału Okulistycznego- ustawiczne doskonalenie zawodowe personelu medycznego.

- Gratuluję dr Monice Futymie i życzę powodzenia w realizacji ambitnego celu. A już wkrótce kolejna dobra informacja, gdyż za kilka dni w szpitalu na stanowisku kierowniczym rozpocznie pracę kolejny wysokiej klasy specjalista dr nauk medycznych - dodaje starosta Eligiusz Komarowski.

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%