Zamknij
REKLAMA

Wojewoda: decyzja Starostwa była właściwa

14:03, 11.01.2021 | Starostwo Powiatowe w Pile
Skomentuj
REKLAMA

Starostwo Powiatowe w Pile wydało zgodną z prawem decyzję odmowną w sprawie budowy Centrum Przesiadkowego w Pile. Wojewoda Wielkopolski, do którego odwołała się Gmina Piła, stwierdził, że decyzja jest zgodna z prawem i utrzymał ją w mocy.

Jak informuje w swoim wystąpieniu z 11 stycznia br. Starosta Pilski, w miejscu gdzie miałoby powstać Centrum Przesiadkowe (parking przed Galerią VIVO!Piła) istnieje parking na 54 miejsca, co jest określone w obowiązującym na tym terenie miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Natomiast Gmina Piła, w dokumentacji złożonej w Starostwie, mówi o zmniejszeniu ilości miejsc parkingowych do 24 (bez zmiany wcześniejszych przepisów). To było podstawą do wydania decyzji odmownej.

Działania pracowników Starostwa Powiatowego w Pile w tej sprawie komentował włodarz Piły.

- W wypowiedzi, która była wyemitowana 16 listopada ubr., prezydent miasta zdezawuował pracę moich współpracowników sugerując, że podpisane przez jednego z nich pozwolenie budowlane, a raczej odmowa jego wydania, jest niezgodna z prawem. Zasugerował, że pewnie sobie w innych instancjach tę sprawę w jakiś sposób rozstrzygnie korzystnie dla siebie. Natomiast tak się złożyło, że odwołanie włodarza Gminy Piła nie zostało uwzględnione przez Wojewodę Wielkopolskiego. Wojewoda oznajmił, że wydaliśmy jako Starostwo Powiatowe w Pile decyzję przede wszystkim zgodną z prawem - mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Starosta ponownie zaapelował też do włodarza Piły o współpracę, o konsultowanie zamierzeń, również na etapie planowania różnych przedsięwzięć inwestycyjnych.

- U nas w Starostwie wielu przedsiębiorców, wielu przedstawicieli innych gmin, dokładnie z takiej formuły korzysta. Pojawia się w urzędzie, informuje o swoich planach i na pewnym etapie już możemy doradzić, że pewne kwestie są być może zbędne, ale inne konieczne - mówi starosta Eligiusz Komarowski. - Dlatego jeszcze raz zapraszam, drzwi w Starostwie Powiatowym zawsze są otwarte, czy to dla Pana Piotra Głowskiego, czy dla jego przedstawicieli - dodaje starosta.

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA