Zamknij
REKLAMA

Zasoby geodezyjne i kartograficzne dostępne online całą dobę

14:20, 17.02.2021 | Starostwo Powiatowe w Pile
Skomentuj
REKLAMA

W Starostwie Powiatowym w Wągrowcu podsumowano realizację projektu pod nazwą "Cyfryzacja powiatowych zasobów geodezyjnych i kartograficznych powiatów: Czarnkowsko-Trzcianeckiego, Pilskiego, Wągrowieckiego i Złotowskiego".

- Powiat Pilski był parterem tego niezwykle ważnego i pracochłonnego projektu. Jego realizacja przyniesie ogromne korzyści dla mieszkańców, przede wszystkim ułatwi i przyspieszy proces inwestycyjny, poprzez elektroniczny dostęp do dokumentów - mówi wicestarosta pilski Arkadiusz Kubich, który wraz z geodeta powiatowym Krzysztofem Pawlakiem reprezentował Powiat Pilski na podsumowaniu projektu.

Zrealizowany projekt polegał na cyfryzacji danych i utworzeniu całodobowego dostępu do zasobów Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Pile.  

Każdy zainteresowany będzie miał teraz szybki dostęp do baz danych i możliwość elektronicznego pobierania dokumentów i map bez konieczności przychodzenia do urzędu, co jest niezwykle ważne w dobie rozwoju e-usług, a w czasie pandemii szczególnie. W tym celu wszystkie zasoby informacyjne geodezyjno-kartograficzne zostały zeskanowane i przetworzone do postaci elektronicznej.  

- Łącznie zeskanowaliśmy ponad 6 milionów stron, w tym w powiecie pilskim  2,5 miliona stron - mówi Krzysztof Pawlak.  

Stworzono także e-usługi m.in. dla geodetów, rzeczoznawców, projektantów, komorników, gestorów sieci uzbrojenia terenu na stronie internetowej.

Projekt był współfinansowany ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, w ramach Działania 2.1 Rozwój elektronicznych usług publicznych. Całkowita wartość projektu wyniosła 7.078.748,88 zł, przy kwocie dofinansowania 5.607.462,05 zł. Był realizowany od 2016 roku.

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%