Zamknij
REKLAMA

Pierwsze dotacje Powiatu Pilskiego dla klubów sportowych

16:42, 16.03.2021 | Starostwo Powiatowe w Pile
Skomentuj fot. Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA

W Starostwie Powiatowym w Pile starosta Eligiusz Komarowski wicestarosta Arkadiusz Kubich podpisali pierwsze umowy na przekazania dotacji dla dwóch klubów sportowych - z KS Sporty Walki Piła i UKS SMS Joker Piła.

Powiat Pilski - Starostwo Powiatowe w Pile poprzez dotacje wspiera sport dzieci i młodzieży oraz  wydarzenia sportowe. Co roku Zarząd Powiatu w Pile przyznaje dotacje dla klubów zajmujących się szkoleniem dzieci i młodzieży w zakresie m.in. piłki siatkowej, piłki nożnej, piłki koszykowej, boksu, judo czy lekkiej atletyki, ale także dla stowarzyszeń organizujących wydarzenia sportowe.

W 2021 roku w budżecie powiatu zabezpieczono na ten cel kwotę 440.000 zł. W ramach ogłoszonego i rozstrzygniętego I konkursu ofert Zarząd Powiatu przyznał 345.000 zł.

15 marca podpisano umowy z przedstawicielami dwóch klubów: KS Sporty Walki Piła - reprezentowanym przez prezesa Przemysława Leńca i UKS SMS Joker Piła - reprezentowanym przez prezesa Jacka Wysockiego i sekretarza klubu Tomasza Aszenberga.

KS Sporty Walki Piła otrzymał wsparcie na szkolenie dzieci i młodzieży w boksie i kick-boxingu oraz na zorganizowanie strefowych eliminacji do Mistrzostw Polski w boksie. Na realizację tych dwóch zadań otrzymał łącznie 37000 zł.

UKS SMS Joker Piła, zajmujący się szkoleniem dzieci i młodzieży w piłce siatkowej mężczyzn, otrzymał dotację w wysokości 35.000 zł.

Oba kluby są utytułowane: UKS SMS Joker Piła w lutym tego roku zdobył Mistrzostwo Wielkopolski Juniorów. Jego zawodnicy to w większości uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy ulicyW. Pola w Pile.

Zawodnicy KS Sporty Walki Piła na co dzień trenują w budynku należącym do Powiatu Pilskiego, przy  alei Wojska Polskiego 49b w Pile. Odnoszą ogromne sukcesy. Przypomnijmy: Julianna Rutkowska w 2020 r. zdobyła tytuł Wicemistrzyni Europy, podczas Mistrzostw Europy Juniorów Młodszych w Boksie w Sofii. Trenują tam także: utytułowany Dawid Siek, który w listopadzie ub.r. zdobył pas zawodowego mistrza Polski w kickboxingu w formule low kick, oraz Martyna Kaszczuk, która na Mistrzostwach Polski Seniorek w Boksie Wałcz 2020 zdobyła 3. miejsce i brązowy medal.Zawodnikami klubu są również Piotr Woźniak ubiegłoroczny Mistrz Polski seniorów w K1 oraz Mikołaj Tobera, wielokrotny mistrz Polski w boksie, zarówno juniorów, jak seniorów.

- Najważniejsze, co mnie szczególnie cieszy, że nasze wsparcie przyczynia się do tych sukcesów. Jestem pewien, że dotacje będą dobrze wykorzystane - podsumował starosta Eligiusz Komarowski.

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%