Zamknij
REKLAMA

Aktualna pogoda z Powiatowej Stacji Meteo w Pile

10:51, 24.03.2021 | Starostwo Powiatowe w Pile
Skomentuj fot. Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA

To nowość w naszym powiecie. Na budynku I LO przy ul. W. Pola w Pile działa Powiatowa Stacja Meteo, która dostarcza aktualnych i dokładnych danych pogodowych. Wszystkie są na bieżąco przetwarzane komputerowo w Powiatowym Centrum Edukacji Ekologicznej w Pile.

Pogoda aktualizowana jest co 10 minut. Łatwo ją sprawdzić.

- To bardzo proste. Wystarczy w wyszukiwarkę internetową wpisać adres www.powiat.pila.pl i ukaże nam się podświetlony w kolorze błękitnym baner. Wystarczy w niego kliknąć i nastąpi automatyczne przekierowanie na stronę pogoda.powiat.pila.pl, na której znajdują się aktualne dane pogodowe: temperatura, wilgotność powietrza, wielkość opadów, siła wiatru, aktualne ciśnienie atmosferyczne i wiele innych danych - wyjaśnia Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Wszystkie dane są bardzo dokładne. Na stronie możemy także sprawdzić dane pogodowe z tygodnia, miesiąca, roku i je porównać w wymiarze historycznym. Strona działa również na urządzeniach mobilnych.

- Gorąco polecam i zachęcam do korzystania z tej strony. Jest przyjazna, profesjonalna i stanowi doskonałe źródło informacji na temat aktualnie panującej pogody w mieście Piła - dodaje starosta.

Dane pogodowe można odczytać również w infokiosku, który stoi w holu, przed wejściem do PCEE. Stacja meteo powstała w ramach projektu Eko-Edukacja w Powiecie Pilskiem wraz z utworzeniem Powiatowego Centrum Edukacji Ekologicznej w Pile. Całkowita wartość projektu 1,7 mln zł, pozyskane dofinansowanie z WRPO na lata 2014-2020 1,2 mln zł.

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

pogodomaniakpogodomaniak

1 1

Jako maniak wszelkich statystyk pogodowych, jestem zachwycony. 13:51, 24.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%