Zamknij
REKLAMA

Przy Okrzei odbył się Zimowy Rodzinny Piknik Wojskowy

16:36, 25.01.2022 | Starostwo Powiatowe w Pile
Skomentuj fot. Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA

Zimowy Rodzinny Piknik Wojskowy był kolejnym wydarzeniem na Stadionie Powiatowym przy ulicy Okrzei w Pile, w którym licznie uczestniczyli mieszkańcy.

Okazją do spotkania z wojskiem i wieloma innymi służbami mundurowymi była 80. rocznica powstania Armii Krajowej. W organizację wydarzenia zaangażował się Powiat Pilski, Wojewódzki Sztab Wojskowy w Poznaniu, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Pile oraz 122 Batalion Lekkiej Piechoty z Dolaszewa 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

W pikniku udział wzięli udział żołnierze z zaprzyjaźnionych z Powiatem Pilskim jednostek: 1 Regionalnej Bazy Logistycznej z Wałcza, 2 Brygady Zmechanizowanej Legionów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego ze Złocieńca, 104 Batalionu Logistycznego z Wałcza, 100 Batalionu Łączności w Wałczu i 21 Centralnego Poligonu Lotniczego w Nadarzycach.

Po raz pierwszy zaprezentowali się terytorialsi ze 122 Batalionu Lekkiej Piechoty, od niedawna stacjonujący w Dolaszewie, blisko Piły. Wykonali pokaz walki wręcz, przygotowali także tor przeszkód, na którym każdy mógł sprawdzić swoją sprawność i kondycję fizyczną.

- Piknik był dla mieszkańców okazją do integracji z żołnierzami Obrony Terytorialnej , którzy stacjonują tak blisko Piły i dają nam poczucie bezpieczeństwa w różnych sytuacjach kryzysowych - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.  

Ppłk Maciej Betka, dowódca 122 Batalionu Lekkiej Piechoty w Dolaszewie przyznał, że takie spotkania zbliżają żołnierzy Wojska Obrony Terytorialnej do mieszkańców, są również dobrą okazją do ich promocji i zachętą do wstępowania w szeregi WOT.  

Wojskowy Komendant Uzupełnień w Pile ppłk Sylwin Donart nie krył zadowolenia z tak licznego udziału mieszkańców: - To dla nas ogromna satysfakcja i radość z takich spotkań. Umacniamy postawy patriotyczne, wzajemnie się poznajemy, budujemy więź z mieszkańcami - przyznał.  

Tradycyjnie nie zabrakło przedstawicieli innych służb mundurowych: strażaków z KP PSP Piła, którzy zaprezentowali m.in. najnowsze wozy ratowniczo-gaśnicze.

Ciekawe stoiska zorganizowali także policjanci z KPP Piła i Szkoły Policji oraz leśnicy z RDLP w Pile, którzy przygotowali liczne atrakcje dla dzieci.

- Piknik zorganizowaliśmy podczas ferii. Jest on więc dodatkową atrakcją dla młodzieży, która licznie tu przybyła i świetnie się bawi. Spotkania z przedstawicielami służb mundurowych zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem, co nas bardzo cieszy - stwierdził Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski.  

W wydarzeniu uczestniczyli także członkowie Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych i Archeologii Wojskowej RAJTAR. Ich pokazy historycznej broni zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem, tym razem było podobnie.

Zaprezentowali się także uczniowie klas mundurowych ze szkół prowadzonych przez Powiat Pilski: Zespołu Szkół przy Teatralnej i Zespołu Szkół Technicznych w Pile, dla których takie wydarzenia są cennym doświadczeniem.  

Podczas pikniku panowała rodzinna atmosfera. Płonące ogniska, muzyka płynąca ze sceny – budowały dobry klimat. Stadion tętnił życiem, a każdy kto miał ochotę, mógł także skorzystać z lodowiska.

- Dziękuję wszystkim współorganizatorom i uczestnikom tego wydarzenia, szczególnie jednostkom woskowym, strażakom i policji, z którymi od lat tak dobrze nam się współpracuje- podsumowuje piknik starosta Eligiusz Komarowski. 

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%