Zamknij
REKLAMA

Burmistrz Kłysz spotkał się z KGW

09:18, 02.03.2021 | Monika Czemko-Kowalska
Skomentuj fot. UMiG Wysoka
REKLAMA

W ubiegłym tygodniu burmistrz Miasta i Gminy Wysoka Artur Kłysz spotkał się z przewodniczącymi Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy.

Zaproszenie otrzymały wszystkie koła, a jest ich już 8 - w Bądeczu, Czajczu, Jeziorkach Kosztowskich, Kijaszkowie, Starem, Tłukomach, Wysoczce i Wysokiej Małej. W spotkaniu uczestniczył również dyrektor Ośrodka Upowszechniania Kultury w Wysokiej  Czesław Pająk.

Podczas narady poruszono trzy tematy. Pierwszy to udział KGW w publikacji Głosu Wielkopolskiego w wydawnictwie pt. "Wielkopolskie tradycje KGW". Zdecydowano, że nasze koła wezmą czynny udział w tym projekcie i przygotują materiały o swojej działalności do publikacji.

Drugim tematem dyskusji był projekt unijny realizowany przez Pilski Bank Żywności. Burmistrz zwrócił się do przewodniczących kół z prośbą o udział w przedsięwzięciu poprzez wydawanie paczek żywnościowych osobom potrzebującym, zamieszkującym miejscowości w których działają KGW.

- Chodzi o to, aby jak najsprawniej dotrzeć do tych osób i rodzin na miejscu - podkreślił burmistrz Artur Kłysz.

Na koniec spotkania dyrektor OUK w Wysokiej Czesław Pająk omówił program organizacji i przeprowadzenia Festiwalu Rękodzielnictwa i Smaku. W tym roku będzie to 10. jubileuszowa edycja festiwalu, która zostanie połączona z 30-leciem samorządu terytorialnego. W obchodach ma wziąć również udział delegacja z zaprzyjaźnionej gminy partnerskiej Jesberg z Niemiec.

Czesław Pająk poprosił panie z KGW, aby zajęły się przygotowaniem części kulinarnej festiwalu. Uczestniczki spotkania wyraziły chęć współpracy i zadeklarowały, że przygotują potrawy regionalne do degustacji.

Kolejne robocze spotkanie burmistrza i KGW zaplanowano na koniec marca.

 

(Monika Czemko-Kowalska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

NauczyNauczy

1 0

Od początku kadencji nasz wysocki Burmistrz nic nie zrobił i nie zrobi. Niestety spotkania z lokalnym kołami to raczej atrapa pod publikę. My kobiety nie damy się wciągnąc w jego apele słów bez nośnika adresu 07:55, 05.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%