Zamknij
REKLAMA

Jeziorki Kosztowskie doczekają się kanalizacji

13:55, 11.03.2021 | Monika Czemko-Kowalska
Skomentuj
REKLAMA

Wczoraj w Urzędzie Miasta i Gminy w Wysokiej podpisano umowę z wykonawcą inwestycji pn. "Budowa sieci kanalizacji sanitarnej i przebudowa sieci wodociągowej w Jeziorkach Kosztowskich".

Przetarg nieograniczony na realizację zadania wygrało Konsorcjum firm: F.H.U. Klimek sp. z o.o. (Lider Konsorcjum) z siedzibą w Kobylcu i Usługowy Zakład Instalacji Sanitarnych C.O. i Gaz Przemysław Wojciechowski (Partner Konsorcjum) z miejscowości Rąbczyn.

Umowę ratyfikowali: w imieniu inwestora burmistrz Miasta i Gminy Wysoka Artur Kłysz przy kontrasygnacie skarbnik MiG Danuty Sinkiewicz, a w imieniu wykonawcy Elżbieta Janik i Przemysław Wojciechowski.

Wartość robót wyniesie 2.589.279,67 zł. Zadanie obejmuje budowę 7,033 km systemu kanalizacji zbiorczej dla ścieków komunalnych oraz przebudowę 0,635 km sieci zbiorowego systemu zaopatrzenia w wodę.

- Jest to długo wyczekiwana przez mieszkańców Jeziorek Kosztowskich inwestycja, która zdecydowanie poprawi warunki sanitarne i bytowe tej społeczności. Dlatego cieszę się, że możemy przystąpić do jej realizacji - podkreślił burmistrz Wysokiej Artur Kłysz.

Inwestycja zostanie częściowo sfinansowana ze środków Unii Europejskiej, pozyskanych przez Gminę Wysoka z Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania "Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wysokość pozyskanego dofinansowania wynosi 1.166.283 zł.

Celem projektu "Budowa sieci kanalizacji sanitarnej i przebudowa sieci wodociągowej w Jeziorkach Kosztowskich" jest poprawa warunków życia mieszkańców Jeziorek Kosztowskich poprzez budowę sieci kanalizacji sanitarnej i przebudowę sieci wodociągowej. Realizacja projektu wpłynie na poprawę infrastruktury wodno-ściekowej, zwiększenie stopnia skanalizowania i zwodociągowania obszaru, tworząc tym samym czynniki sprzyjające rozwojowi Jeziorek Kosztowskich i gminy Wysoka.

Realizacja projektu ma potrwać do końca maja 2022 roku.

 

(Monika Czemko-Kowalska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%