Zamknij
REKLAMA

Gminne eliminacje turnieju BRD w Wyrzysku

08:35, 10.05.2019 | Marek Nowicki, Lidia Troczyńska
Skomentuj
REKLAMA

W Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku po raz kolejny zorganizowano Gminne Eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

W konkursie wzięły udział drużyny ze szkół podstawowych z Falmierowa, Kosztowa, Osieka nad Notecią i Wyrzyska. Eliminacje odbywały się w dwóch kategoriach: 10-12 lat oraz powyżej 12 lat i składały się z części teoretycznej (test wiedzy o przepisach ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy) oraz praktycznej (jazda rowerem po torze przeszkód).

Uczestników konkursu, zaproszonych gości oraz nauczycieli powitali dyrektor szkoły Danuta Buryta-Arndt oraz komendant Komisariatu Policji w Wyrzysku Marcin Towalewski. Rywalizacja była bardzo zacięta, a uczniowie wykazali się wysokim zasobem wiedzy i doskonałymi umiejętnościami praktycznymi. W kategorii 10-12 lat zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Osieku nad Notecią w składzie: Zofia Garczyńska, Maja Kaczmarek, Miłosz Wiśniewski, Błażej Zamirowski. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Wyrzysku w składzie: Katarzyna Mocek, Aleksandra Bystrzycka, Samuel Joszko, Bartosz Tojza. Trzecią lokatę osiągnęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Kosztowie w składzie: Aleksandra Grochowska, Zuzanna Głuchowska, Maciej Kubich, Piotr Wojciechowski. W kategorii powyżej 12 lat ponownie zwyciężyła drużyna ze SP w Osieku w składzie: Martyna Janowiak, Martyna Tecław, Marcel Betański. Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Wyrzysku: Amelia Tośko, Wiktor Paluszkiewicz, Daniel Ptaszyński. Na trzecim stopniu podium stanęła drużyna ze Szkoły podstawowej w Falmierowie: Dominika Kowalska, Marta Mrotek, Kacper Tojer.

Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Ewa Zdanowicz i Tomasz Suski (przedstawiciele policji) oraz komendant straży miejskiej Anna Rzyduch. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe (akcesoria rowerowe, power bank), a drużyny pamiątkowe puchary ufundowane przez Urząd Gminy w Wyrzysku i Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej w Wyrzysku.

Turniej podsumował wiceburmistrz Wyrzyska Jacek Wiśniewski. Na szczeblu powiatowym gminę Wyrzysk reprezentować będzie Szkoła Podstawowa w Osieku nad Notecią.

(Marek Nowicki, Lidia Troczyńska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA