Zamknij
REKLAMA

Matematyczna Liga Zadaniowa w cieniu pandemii

08:53, 03.12.2020 | Szkolny opiekun konkursu: Michał Kozimor
Skomentuj fot. SP Wyrzysk
REKLAMA

Z zachowaniem wszystkich obowiązujących procedur Covid-19, w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku zostało przeprowadzone pierwsze z trzech spotkań etapu rejonowego konkursu matematycznego "Liga Zadaniowa".

Sytuacja pandemiczna wymusiła na organizatorach zmiany w regulaminie, a tym samym wszystkie spotkania z etapu rejonowego mają się odbyć w szkołach macierzystych, a nie jak to było dotychczas w ośrodkach rejonowych województwa kujawsko-pomorskiego. Warto w tym miejscu przypomnieć, że "Liga Zadaniowa" jest konkursem o zasięgu wojewódzkim, organizowanym przez UMK w Toruniu, pod patronatem wojewódzkiego kuratora oświaty w Bydgoszczy. W przypadku uzyskania przez siódmoklasistę tytułu laureata zwalnia go to z egzaminu z matematyki w klasie ósmej.

Do konkursu zgłosiło się 21 uczniów, ale wielu z nich z różnych przyczyn nie mogło uczestniczyć w pierwszym spotkaniu. Wśród piszących znalazło się ośmioro uczniów z klas siódmych i troje z klas szóstych.

Najlepsze wyniki w szkole wśród uczniów z klas siódmych uzyskali Zuzanna Kozimor (klasa 7c) - 21 pkt., Jakub Gajewski (klasa 7a) - 17 pkt. i Marta Gruenwald (klasa 7b) - 15 pkt.

Najlepszy wynik w szkole wśród uczniów z klas szóstych osiągnął Igor Kijowski (klasa 6c) - 16 pkt.

Mamy nadzieję, że uczniowie, którzy nie rozwiązywali zadań konkursowych na pierwszym spotkaniu, przystąpią do drugiego i 11 lutego 2021 roku będą mogli cieszyć się z uzyskanych wyników wraz z tymi, którzy reprezentowali naszą szkołę na pierwszym spotkaniu.

W pracach komisji odpowiedzialnej za właściwy przebieg konkursu oraz sprawdzenie prac konkursowych wzięli udział Anna Hoppe, Paulina Ziarnek i Michał Kozimor.

(Szkolny opiekun konkursu: Michał Kozimor)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA