Zamknij
REKLAMA

W szkole w Wyrzysku pięknie czytali!

08:00, 24.11.2021 | Kamila Pufahl
Skomentuj fot. Kamila Pufahl
REKLAMA

W Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku odbył się X Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas II-IV.

Uczestników i członków komisji powitała wicedyrektor szkoły Magdalena Wachowska: "Nauczcie się kochać to, co prawdziwe, dobre i piękne". Tymi słowami Jana Pawła II określiła książki i umiejętność czytania. Zauważyła, że konkurs doskonale wpisał się w trwający w szkole Tydzień Poprawnej Polszczyzny. Zachęciła do częstszego odwiedzania biblioteki szkolnej w celu wypożyczania nieznanych książek.

Głównym celem konkursu było kształtowanie umiejętności pięknego czytania prozy i rozbudzanie wrażliwości na piękno słowa i literatury. Choć wszyscy uczniowie skupili się na poszukiwaniu nowatorskich interpretacji czytanego tekstu i doskonale zaprezentowali swoje umiejętności czytelnicze, tylko niektórzy stanęli na podium.

Komisja oceniająca w składzie: Katarzyna Chyła, Małgorzata Jakóbek, Magdalena Chwaliszewska, Alina Czekała-Skrzypczak skrupulatnie oceniała osiągnięcia uczniów według ustalonych kryteriów. Były nimi: prawidłowa wymowa, swoboda czytania, intonacja, głośność czytania, bezbłędność.

Uczestnicy zostali ocenieni w trzech kategoriach wiekowych, czyli klasy drugie, trzecie i czwarte. I miejsce i tytuł Mistrza Pięknego Czytania na poziomie klas drugich zajęła Klaudia Tomaszewska, II miejsce - Zofia Barcikowska, III miejsce - Dawid Meller. W kategorii klas trzecich I miejsce przypadło Wiktorii Nastałej, II miejsce - Zofia Bochat, III miejsce zajęła Melania Wawrzyniak. W klasach czwartych najlepiej czytającym okazał się Cezary Grochowski, na II miejscu uplasowała się Magdalena Nalewajska, a na III Filip Francikowski.

Prowadząca konkurs Kamila Pufahl pochwaliła uczniów za bardzo dobre opanowanie sztuki czytania i wyraziła uznanie za odwagę występowania przed publicznością.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie. W przekonaniu, że książki to najlepsi nasi przyjaciele obiecaliśmy sobie spotkać się znów za rok.

(Kamila Pufahl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%