Zamknij
REKLAMA

Kłamczucha, Samochwała, Paweł i Gaweł i inni

12:59, 20.12.2019 | Anna Czapla-Furtacz
Skomentuj fot. UDK
REKLAMA

Pod znakiem dziecięcych recytacji upłynął jeden z grudniowych wieczorów w Ujskim Domu Kultury. W organizowanym przez UDK dorocznym konkursie imienia Jana Brzechwy spróbowało swych sił trzydzieścioro młodych recytatorów. I choć nie każdy został laureatem, wszyscy wystąpili wspaniale.   

Główny cel tego konkursu to oczywiście popularyzacja twórczości Jana Brzechwy, Juliana Tuwima oraz innych twórców poezji dla dzieci, aktywizacja teatralna, a także kształtowanie wrażliwości i wyobraźni dzieci.

Recytacje podzielono na dwie kategorie wiekowe - klasy I-III oraz klasy IV-VI szkół podstawowych z terenu gminy i miasta Ujście. Każdy uczestnik mógł wykonać tylko jeden wiersz. Jury oceniało wyłącznie recytacje indywidualne. Przy przyznawaniu punktów najwięcej uwagi poświęcało samej deklamacji, ale liczyły się też odpowiedni dobór stroju i rekwizytów wykorzystanych podczas recytacji.

- Cieszymy się bardzo, że tak liczna publiczność przysłuchiwała się występom naszych młodych konkursowiczów - mówią organizatorzy. - Widząc bliskich i znajomych na widowni wykonawcom z pewnością było łatwiej pokonać tremę, która ogarnia człowieka na scenie niezależnie od wieku i stopnia obycia z mikrofonem. Stanęliście w blasku reflektorów zmierzyliście się z wierszem i samym sobą i to było coś. Wszyscy jesteście zwycięzcami.

Zgodnie z regulaminem jury musiało jednak wyłonić laureatów, czyli tych najlepszych z najlepszych. Nie było łatwo. Ostatecznie zdecydowało co następuje:

W kategorii klas I-III zwyciężyły ex aequo Ewelina Witkowska za recytację wiersza "Cztery łapy" Ludwika Jerzego Kerna i Anna Ziemann za wiersz "Mops" Jana Brzechwy. Miejsce drugie przypadło natomiast Mikołajowi Strzeleckiemu za wiersz "Abecadło" Juliana Tuwima. Miejsca trzeciego w tej kategorii nie przyznano.

W grupie deklamatorów z klas IV-VI laur zwycięstwa przypadł Amelii Kaczor za wiersz "Sowa" Jana Brzechwy. Miejsce drugie otrzymała Magdalena Rogala za "Samochwałę" Jana Brzechwy, a miejsce trzecie ex aequo - Miłosz Bienias za "Żabę" oraz Adam Ziemann za "Suma", oba wiersze autorstwa Jana Brzechwy.

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy słodycze. Gratulujemy pięknych występów. Wielkie, wielkie brawa!

(Anna Czapla-Furtacz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%