Zamknij
REKLAMA

Kłamstwo w najlepszym wydaniu w UDK

13:36, 09.10.2020 | acz
Skomentuj
REKLAMA

Dwie pary małżeńskie, dwie pary przyjaciół, dwie pary kochanków, a ich nadal tylko czworo. To zapowiedź spektaklu "Kłamstwo" w gwiazdorskiej obsadzie, który obejrzeć będzie można 12 października o godzinie 18.00 na scenie Ujskiego Domu Kultury. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.

Reżyser spektaklu Wojciech Malajkat powiedział: "Długo pracowaliśmy nad obsadą, ta sztuka wymaga nieprzypadkowych i wyśmienitych aktorów, którzy potrafią wydobyć niuanse zawarte w tekście, z wdziękiem rozbawić publiczność i sprawić, że, paradoksalnie, kłamstwo ich czegoś nauczy".

Obsada spektaklu jest wymienna: Joanna Liszowska, Milena Suszyńska, Sambor Czarnota, Wojciech Malajkat, Ada Kalska, Mikołaj Roznerski, Piotr Szwedes, Izabela Kuna. Czworo z nich już niebawem zagości na ujskiej scenie.

"Podobno w całej Europie widzowie podczas tego widowiska spadają z krzeseł z rozbawienia, za chwilę wracają na miejsca dyskretnie zerkając wokół i szukając wsparcia i zrozumienia u innych kobiet i mężczyzn. Niech to uświadomi siłę rażenia tego tekstu" - czytamy w recenzji spektaklu. Tymczasem Wojciech Malajkat zdradza: "Przeraża nas to, jak można wygodnie żyć w związku, jednocześnie nie wiedząc nic o sobie nawzajem".

Producent spektaklu, Piotr Szwedes zastrzega jednak: "Warto to zobaczyć, oczywiście, nie po to, aby dowiedzieć się, jak skutecznie oszukać partnera lub partnerkę. Nie traktujcie tego, jako spektaklu instruktażowego. O nie! Warto, ponieważ, jak w soczewce skupimy dwa dni waszego życia w dwóch godzinnych aktach. Rozbierzemy was na części pierwsze, a czy dacie się złożyć? To już zostawiamy wam. To nie tylko komedia, ale i bardzo cenny przekaz".

Bilety do nabycia w okienku bibliotecznym UDK w godzinach otwarcia biblioteki: we wtorki i czwartki 10.00-18.00, środy i piątki 8.30-16.30, soboty 8.30-14.30. Ceny biletów są zróżnicowane: rzędy I-XV 60 zł, rzędy XVI-XIX 40 zł. Ilość miejsc ze względu na ograniczenia wynikające z pandemii koronawirusa limitowana.

Podczas spektaklu obowiązują zasady reżimu sanitarnego. 

(acz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

onon

2 4

Badziewie 07:48, 11.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

diabełdiabeł

0 2

😥😥😠😠😡😡😡😡💩💩💩💩💩💩no pewnie ze badziewie jeszcze w tym *%#)!& ujsciu 18:51, 03.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ll

0 0

To właściwe miejsce na sztukę Kłamstwo, które promuje się jako najlepsze wydanie fałszu wielostronnego. Przemysław Zdunek jako kierujący placówką w roku 2013 otrzymał tytuł Hieny Dziennikarskiej Roku za fałszerstwo w publikacji reporterskiej, która z założenia miała służyć prawdzie. 16:09, 11.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%