Zamknij
REKLAMA

Wieczornica patriotyczna w Wiktorówku

07:41, 14.11.2019 | Aurelia Prondzinska, Ewelina Adamska
Skomentuj
REKLAMA

12 listopada w Szkole Podstawowej w Wiktorówku odbyła się wieczornica patriotyczna upamiętniająca 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele kombatantów: panie Irena Waligórska, Helena Zych i Gertruda Dróbka, zastępca burmistrza Józef Lewandowski, ksiądz proboszcz Piotr Pieniążek, ksiądz proboszcz Piotr Lipski, sołtysi Zenon Polachowski, Franciszek Kapeja i Sylwester Warpiński, Jarosław Brzeziński oraz grono rodziców.

Podczas tej pięknej i podniosłej uroczystości zaprezentowano przedstawienie pt. "Dzieci z Wrześni". Uczniowie poprowadzili przybyłych gości wierszem, tańcem i piosenką od pięknej jesieni, przez smutne lata zaborów, aż do dnia 11 listopada 1918 roku. Przedstawienie było ciekawą lekcją historii, która dostarczyła zebranym wielu wzruszeń. Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

W drugiej części spotkania wysłuchaliśmy wierszy patriotycznych, które wprowadziły nas w chwilę zadumy i refleksji. Uczniowie wręczyli kombatantom laurki i róże jako wyraz wdzięczności za ich służbę Ojczyźnie, przykład jaki dają młodym pokoleniom oraz za działania podejmowane na rzecz propagowania pamięci i idei patriotycznych.

Na koniec wszyscy udaliśmy się na kawę i ciasto.

Dziękujemy wszystkim za przybycie.

(Aurelia Prondzinska, Ewelina Adamska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA