Zamknij
REKLAMA

Nasadzono 40 nowych lip i klonów. Dla miodu!

09:58, 15.10.2020 | Jolanta Boryca
Skomentuj fot. UMiG Łobżenica
REKLAMA

W gminie Łobżenica zakończono prace związane z kolejnym projektem z zakresu ochrony środowiska, tym razem w zakresie ochrony pszczół. Przy drodze gminnej uzupełniono nasadzenia o nowe sadzonki drzewek miododajnych - lipy i klony.

Gmina Łobżenica otrzymała dofinansowanie ze środków Województwa Wielkopolskiego na realizację zadań związanych z projektem pn. "Zakup sadzonek drzew miododajnych". W ramach projektu zostały zakupione i nasadzone drzewa miododajne z gat. lipa drobnolistna i klon pospolity. Otrzymane dofinansowanie umożliwiło kontynuację nasadzeń w pasie drogi w kierunku wsi Kruszki. Przypominamy, iż w roku 2018 w ramach realizacji pierwszego etapu przy drodze nasadzono 50 sztuk drzewek. W tym roku jest 40 kolejnych.

Realizacja projektu to przejaw aktywności w zakresie poprawy stanu środowiska. Wykonane nasadzenia drzew tworzą nowe pożytki, przede wszystkim  dla pszczół i innych owadów, ale również zapobiegają procesowi stepowienia gleb.

Gmina aktywnie wykorzystuje możliwości pozyskiwania środków na zachowanie bioróżnorodności. Jest to trzeci projekt na nasadzenia drzew miododajnych, na które pozyskano środki z Województwa Wielkopolskiego. W przyszłości planowane są kolejne nasadzenia w pasie przedmiotowej drogi. Dążeniem gminy jest to, aby powstała aleja drzew miododajnych, która nie tylko wpłynie na dobrostan środowiska, ale i na estetykę ciągu komunikacyjnego z Łobżenicy w kierunku wsi Kruszki.

Zadanie zrealizowane zostało ze środków Województwa Wielkopolskiego w formie dotacji celowej w wysokości 10.000 złotych.

(Jolanta Boryca)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA