Zamknij
REKLAMA

Ewidencja zbiorników bezodpływowych w gminie Łobżenica

08:50, 02.07.2021 | UMG Łobżenica
Skomentuj
REKLAMA

Ankieta dla właścicieli nieruchomości na terenie gminy Łobżenica - zgłoszenie do obowiązkowej ewidencji zbiorników bezodpływowych, przydomowych oczyszczalni ścieków.

Zgodnie z obowiązkiem wynikającym z ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2020r. poz. 1439 ze zm.) gminy mają obowiązek prowadzenia ewidencji zbiorników bezodpływowych na nieczystości płynne (szamb) oraz ewidencji przydomowych oczyszczalni ścieków. Zgodnie z wymogami mieszkańcy mają obowiązek zgodnego z prawem odprowadzania ścieków komunalnych, w tym do zawarcia umowy oraz przekazania danych do Urzędu Miejskiego Gminy Łobżenica. W przypadku nowo powstających budynków mieszkalnych bądź innych obiektów budowlanych podłączonych do zbiornika bezodpływowego lub przydomowej oczyszczalni, przedmiotową ankietę należy złożyć w okresie jednego roku od uzyskania pozwolenia na użytkowanie budynku. Każda wybudowana oczyszczalnia przydomowa winna zostać zgłoszona niezwłocznie do UMG przez każdego dokonującego wybudowania.

Mając powyższe na uwadze, burmistrz Łobżenicy zwraca się z prośbą do właścicieli nieruchomości na terenie gminy Łobżenicy o wypełnienie ankiety o podłączeniu do sieci kanalizacyjnej, posiadaniu zbiornika bezodpływowego (szamba) lub przydomowej oczyszczalni ścieków.

Ankietę należy wypełnić nie później, niż do dnia 15 lipca 2021 roku.

(UMG Łobżenica)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%