Była uroczysta msza święta w intencji mieszkańców, był urodzinowy tort, był festyn dla lokalnej społeczności z widowiskowym turniejem sikawki konnej o Puchar Starosty Pilskiego. Tak Wiktorówko świętowało obchodzone w tym roku 100-lecie.
Wiktorówko powstało w 1921 roku z połączenia dwóch miejscowości: Łochocin i Wiktorowo. W maju tego roku na 100-lecie na dwóch końcach wsi ustawiono dwa zegary słoneczne. Wtedy sołtys Franciszek Kapeja żałował, że z powodu pandemii uroczystość odbyła się bez licznego udziału mieszkańców. Nadrobiono to w niedzielę 12 września.
W kolejnej odsłonie obchodów uczestniczyli przedstawiciele samorządu powiatu pilskiego: starosta Eligiusz Komarowski, przewodniczący Rady Powiatu w Pile Kazimierz Wasiak, radne powiatu Monika Kubiak-Majewska i Zdzisława Bosak-Kawa, którzy z okazji jubileuszu złożyli sołtysowi, radzie sołeckiej i mieszkańcom serdeczne gratulacje.

- Wiktorówko jest mi bardzo bliskie, tu mieszkali moi dziadkowie, a w dzieciństwie często spędzałem tu wakacje. 100 lat istnienia to piękny jubileusz i choć na przestrzeni wieków nie jest to tak długi czas, to mieszkańcom Wiktorówka należą się duże słowa uznania, bo żyją w znakomitej symbiozie. Macie charyzmatycznego sołtysa, który jednak bez wsparcia rady sołeckiej i mieszkańców nie mógłby tak wiele zdziałać. Życzę wam, abyście byli tacy jacy jesteście - mówił starosta.

Z Wiktorówkiem mocno związany jest także Kazimierz Wasiak.
- Tu się wychowałem, tu skończyłem swoją pierwszą szkołę. Zawsze sercem jestem z mieszkańcami Wiktorówka. Życzę wam wspaniałej przyszłości i kolejnego tak pięknego jubileuszu - powiedział przewodniczący rady powiatu.

Podobnie bliskie wspomnienia związane w Wiktorówkiem ma radna Zdzisława Bosak-Kawa: - Moja mama również urodziła się w Wiktorówku. Gratuluję, że mieszkają tu ludzie, którzy dbają o utrwalanie historii wsi.

Niezwykłą atrakcją obchodów był turniej sikawki konnej, która liczy już 114 lat, a od 2019 roku jest własnością Stowarzyszenia Miłośników Sikawki Konnej Gminy Łobżenica. W turnieju wzięło udział 5 drużyn: OSP Izdebki - która turniej wygrała, oraz OSP Luchowo, OSP Wiktorówko, Stowarzyszenie Miłośników Sikawki Konnej Gminy Łobżenica oraz drużyna samorządowców ze starostą pilskim na czele. Było dużo prawdziwej rywalizacji i zabawy.
Na koniec odbyła się zabawa pod chmurką.
Senator Szejnfeld interweniuje w sprawie ograniczeń dla
senatora Szejnfelda gwarantuje kolejny stek bredni i pustosłowia. Żałosny facet.
Już sam widok
09:13, 2025-11-08
Pisowski "rząd" na węgierskim uchodźstwie
tę wymoczkowatą,sepleniącą pąsową trzęsawkę skrzywdzony nie będzie ! 😡
już nikt przez
23:02, 2025-11-07
Gelos znaczy śmiech
KO zabierze
A
20:24, 2025-11-07
PSL postuluje koniec przestawiania zegarków i zmiany...
Zegarami się zajmują
K.......
20:13, 2025-11-07
0 0
ładna wieś,taka zadbana ale w stosunku do mojej miejscowości pod względem wieku ,to małolat
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu faktypilskie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz