Zamknij
REKLAMA

Wiktorówko świętuje 100-lecie

19:08, 13.09.2021 | Starostwo Powiatowe w Pile
Skomentuj fot. Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA

Była uroczysta msza święta w intencji mieszkańców, był urodzinowy tort, był festyn dla lokalnej społeczności z widowiskowym turniejem sikawki konnej o Puchar Starosty Pilskiego. Tak Wiktorówko świętowało obchodzone w tym roku 100-lecie.

Wiktorówko powstało w 1921 roku z połączenia dwóch miejscowości: Łochocin i Wiktorowo. W maju tego roku na 100-lecie na dwóch końcach wsi ustawiono dwa zegary słoneczne. Wtedy sołtys Franciszek Kapeja żałował, że z powodu pandemii uroczystość odbyła się bez licznego udziału mieszkańców. Nadrobiono to w niedzielę 12 września.

W kolejnej odsłonie obchodów uczestniczyli przedstawiciele samorządu powiatu pilskiego: starosta Eligiusz Komarowski, przewodniczący Rady Powiatu w Pile Kazimierz Wasiak, radne powiatu Monika Kubiak-Majewska i Zdzisława Bosak-Kawa, którzy z okazji jubileuszu złożyli sołtysowi, radzie sołeckiej i mieszkańcom serdeczne gratulacje.

- Wiktorówko jest mi bardzo bliskie, tu mieszkali moi dziadkowie, a w dzieciństwie często spędzałem tu wakacje. 100 lat istnienia to piękny jubileusz i choć na przestrzeni wieków nie jest to tak długi czas, to mieszkańcom Wiktorówka należą się duże słowa uznania, bo żyją w znakomitej symbiozie. Macie charyzmatycznego sołtysa, który jednak bez wsparcia rady sołeckiej i mieszkańców nie mógłby tak wiele zdziałać. Życzę wam, abyście byli tacy jacy jesteście - mówił starosta.

Z Wiktorówkiem mocno związany jest także Kazimierz Wasiak.

- Tu się wychowałem, tu skończyłem swoją pierwszą szkołę. Zawsze sercem jestem z mieszkańcami Wiktorówka. Życzę wam wspaniałej przyszłości i kolejnego tak pięknego jubileuszu - powiedział przewodniczący rady powiatu.

Podobnie bliskie wspomnienia związane w Wiktorówkiem ma radna Zdzisława Bosak-Kawa: - Moja mama również urodziła się w Wiktorówku. Gratuluję, że mieszkają tu ludzie, którzy dbają o utrwalanie historii wsi.

Niezwykłą atrakcją obchodów był turniej sikawki konnej, która liczy już 114 lat, a od 2019 roku jest własnością Stowarzyszenia Miłośników Sikawki Konnej Gminy Łobżenica. W turnieju wzięło udział 5 drużyn: OSP Izdebki - która turniej wygrała, oraz OSP Luchowo, OSP Wiktorówko, Stowarzyszenie Miłośników Sikawki Konnej Gminy Łobżenica oraz drużyna samorządowców ze starostą pilskim na czele. Było dużo prawdziwej rywalizacji i zabawy.

Na koniec odbyła się zabawa pod chmurką.

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

pp

0 0

ładna wieś,taka zadbana ale w stosunku do mojej miejscowości pod względem wieku ,to małolat 10:57, 15.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%