Zamknij
REKLAMA

Electro piątek na Barce z Moogiem i Akai

08:00, 16.05.2019 | fp
Skomentuj
REKLAMA

To fantastyczna okazja by poznać najnowsze instrumenty producentów, którzy w znaczący sposób wpłynęli - i nadal wpływają - na kształt współczesnej muzyki.

Za sukcesami największych wykonawców na świecie, oprócz talentu, zawsze stali - często nie mniej znani - producenci sprzętu. W historii muzyki popularnej ogromną rolę, szczególnie wśród miłośników brzmień elektronicznych, odegrały m.in. produkty dwóch kultowych już marek: Moog i Akai. Na syntezatorach Moog'a grali tacy wykonawcy, jak The Beatles, Czesław Niemen czy Jean Michel Jarre, ale i wśród współczesnych twórców, ze względu na unikatowe "moogowe" brzmienie, instrumenty te cieszą się ogromną popularnością. Akai z kolei nieodłącznie wiąże się z hip-hopem. Znawcy tematu, samplery tego producenta znają z tysięcy płyt, których brzmienie swoją wyjątkowość w dużej mierze zawdzięcza właśnie oryginalnym produktom z logo Akai.  

Poznaj tajniki syntezy subtraktywnej na przykładzie syntezatorów MOOG, historię samplerów i najnowszą generację kontrolerów Akai MPC oraz Force! Zobacz sprzęt w akcji podczas koncertu zespołu Ukrop - w piątek, 17 maja w klubie Barka w Pile.

PROGRAM
Start: godz. 18.00

Moog i synteza
1. Historia kultowej marki Moog. Dowiesz się, kto i dlaczego stworzył markę Moog oraz jak potoczyły się jej dalsze losy.
2. Krótka historia syntezatorów. Poznasz syntezatory z przeszłości.
3. Synteza subtraktywna. Zapoznasz się z zagadnieniem syntezy subtraktywnej i dowiesz się, w jaki sposób była stosowana w muzyce elektronicznej przez takich wykonawców jak Jeff Mills, Octave One, The Prodigy itd.

Akai i samplery
1. Historia samplerów marki Akai. Dowiesz się, kto i dlaczego wymyślił samplery i jak ich architektura wpłynęła na rozwój marki Akai. Dowiesz się, jaki wpływ samplery wywarły na rozwój hip-hopu i muzyki elektronicznej oraz kto na nich grał i gra.
2. Najnowsze stacje robocze. Zobaczysz potężne autonomiczne stacje robocze Akai MPC X i Akai MPC Live oraz samodzielny system muzyczny Akai Force, które już teraz ustanowiły nowy standard w produkcji muzycznej.

3. Praktyka. Weźmiesz udział w zgraniu live-act z wykorzystaniem omawianego sprzętu.

Pokazy na żywo.

Początek koncertu zespołu Ukrop (Mikołaj Dygasiewicz i Julek Tarasiuk) ok. godz. 22.00.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA