Zamknij
REKLAMA

Pilscy Patrioci zbierają dla Polaków mieszkających na Kresach

08:40, 07.11.2019 | MZ
Skomentuj
REKLAMA

Pilscy Patrioci ruszają z kolejną już zbiórką chemii gospodarczej dla Polaków mieszkających na Kresach.

- W tym roku chcemy, aby zbiórka w Pile była rekordowa. Wszystko to zależy od Was. Jeśli każdy dołoży do tego choć małą "cegiełkę", będziemy mieli wspólny duży sukces, który da naszym rodakom wielkie szczęście i poczucie, że ktoś o nich pamięta. I to nie byle kto, ale w większości młodzi ludzie, a to jest jeszcze bardziej cenne, ponieważ ta pamięć na pewno przetrwa. Stąd nasza wielka mobilizacja, aby o akcji dowiedział się każdy mieszkaniec naszego miasta oraz regionu - mówi Michał Zimny z nieformalnego stowarzyszenia Pilscy Patrioci.

W ramach wsparcia dla naszych rodaków na Wileńszczyźnie zorganizowaliśmy już trzy edycje letnich kolonii dla uczniów Szkoły Polskiej w Mościszkach i podopiecznych Wspólnoty Miłosierdzia Bożego w Solecznikach. Podczas tegorocznej kolonii wspólnie z młodymi Polakami wykonaliśmy mural z hasłem "Jeden naród ponad granicami".

Podczas Wielkanocnej zbiórki na rzecz naszych braci zorganizowaliśmy znany pilskim biegaczom "Bieg Tropem Wilczym". Podczas ostatniej zbiórki udało się nam zebrać trzy pełne busy darów, co pozwoliło na wykonanie około 200 identycznych paczek zawierających zarówno chemie gospodarczą, jak i żywność długoterminową. Nasze wyjazdy to również odwiedziny ważnych dla Polaków miejsc wiary i pamięci narodowej.

Paczki po raz kolejny przygotowujemy dla Szkoły Polskiej w Mościszkach na Wileńszczyźnie oraz do Wspólnoty Miłosierdzia Bożego w Solecznikach. Oto lista najbardziej potrzebnych artykułów: proszek do prania (w kartonach, w foliowych opakowaniach, waga nie ma znaczenia, towar deficytowy), mydło w kostkach (tylko w kostkach, unikamy mydła w płynie), pasta i szczoteczki do zębów, płyny do naczyń, do płukania, do podłóg, mleczko do czyszczenia - butelki max. 2 litry, szampony - butelki max. 1 litr, zmywaki kuchenne i ścierki, worki na odpady, kostki zapachowe do WC.

Dla dzieci zbierane są zabawki i książki. Można przynieść także żywność, muszą to być jednak artykuły z długim terminem przydatności do spożycia: makaron, mąka, kasza, cukier, olej, kawa, herbata, bakalie, słodycze, żywność w puszkach.

Ważne: unikamy wszelkich "psikających" płynów. Podana wyżej lista zawiera najpotrzebniejsze przedmioty do skompletowania paczek, a także usprawnia ich pakowanie oraz transport.

Dary można przynosić do Kolejowego Sklepu Sportowego przy ulicy Staromiejskiej 18 (dawna Buczka). Nadal poszukujemy punktów zbiórki oraz osób chcących wesprzeć naszą zbiórkę.

Kontakt: 796 318 286.

(MZ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

scyzorscyzor

0 0

Brawo, brawo. Tylko zaczęli by patrioci lekcje patriotyzmu od nauki szacunku dla flagi. 09:35, 07.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA