Zamknij
REKLAMA

Ponad 1,7 mln zł na modernizację Muzeum Stanisława Staszica

08:40, 13.07.2020 | Piotr Gadzinowski, UM Piła
Skomentuj fot. UM Piła
REKLAMA

1.758.241 złotych wsparcia przekaże Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego na modernizację i poprawę warunków w Muzeum Stanisława Staszica. Kwota stanowi 95 procent kosztów inwestycji.

Decyzja o przekazaniu pieniędzy to efekt bardzo dobrej oceny, jaką uzyskał projekt przygotowany przez gminę Piła i muzeum w konkursie prowadzonym w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

- Gratuluję Urzędowi Miasta Piły i Muzeum Stanisława Staszica bardzo dobrze przygotowanego projektu. Inwestycja zostanie przeprowadzona w formule "zaprojektuj i wybuduj". Jestem pewny, że przysłuży się ona ochronie dziedzictwa historycznego i kulturowego oraz będzie dobrze oceniana przez mieszkańców - powiedział Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa wielkopolskiego.

Zadowolenia z rozstrzygnięcia konkursu nie ukrywa Prezydent Miasta Piły.

- Bardzo ucieszyłem się z telefonu pan marszałka, bo wsparcie inwestycji wynosi 95 procent, a znalezienie wkładu własnego, który jest bardzo ważny, w tych trudnych czasach byłoby kłopotliwe. Tym bardziej dziękuję panu Jackowi Bogusławskiemu i proszę o przekazanie podziękowań dla pozostałych członków zarządu - powiedział prezydent Piotr Głowski i zadeklarował, że inwestycja zostanie wykonana w ciągu dwóch lat, a skorzystają z niej przede wszystkim osoby starsze i niepełnosprawne, bo modernizacja umożliwi im łatwiejszy dostęp do muzeum i organizowanych w nim wydarzeń.

Koszt inwestycji oszacowano na 1.850.000 złotych. Wsparcie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego wynosi 1 758 241 złotych. Gmina Piła wyłoży z własnego budżetu 92.000 złotych.

(Piotr Gadzinowski, UM Piła)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA