Od wielu lat podczas Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny na pilskim cmentarzu chodzili wolontariusze w żółtych koszulkach i zbierali pieniądze na rzecz budowy, a w ostatnim roku na utrzymanie hospicjum - Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Pile. W tym roku będzie, niestety, inaczej.
W związku z narastającą epidemią zakażeń koronawirusem zmuszeni jesteśmy odwołać kwestę. Nie chcemy narażać naszych wspaniałych wolontariuszy na ryzyko zakażenia wirusem COVID-19, jakie niesie przebywanie przez dłuższy czas w dużym skupisku ludzi.
Nasze Hospicjum - Zakład Opiekuńczo Leczniczy im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej działa już rok. Opieka nad chorymi nie byłaby możliwa bez wsparcia ludzi dobrej woli. Kontrakt z NFZ, niestety, nie wystarcza na to, by zapewnić pacjentom najlepszą opiekę. Dlatego też zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie.
Tym razem nie do puszek, ale na konto: PKO BP 37 1020 3844 0000 1002 0050 1833
W zeszłym roku udało się zebrać na cmentarzach ponad 60.000 złotych. Te i inne darowizny oraz 1% podatku dochodowego za 2019 rok w wysokości 269.222,00zł pozwalają nam śmiało patrzeć w przyszłość i myśleć o rozwoju (zwiększeniu kontraktu z NFZ do 30 łóżek w tym roku).
Stabilność finansowa pozwala, co najważniejsze, nie bać się dodatkowych dość dużych wydatków jakie obecnie ponosimy w związku z zakupem znacznej ilości środków ochronnych (maski, fartuchy, przyłbice, rękawiczki, środki dezynfekcyjne, itp.). Za każdą złotówkę przelaną na konto Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej serdecznie DZIĘKUJEMY!!
Zaśpiewają w GOK-u w ostatnią niedzielę roku
Co widzę Natalia wróciła - ten sam zestaw tenorów!
Swojak
22:27, 2025-12-07
Jarmark Bożonarodzeniowy w Strzelcach. Było magicznie!
Styrczula zaraz napisze felieton, że adwent nie jest przestrzegany, bo z Ameryki czerwony krasnal przyjechał.
🙂
21:54, 2025-12-07
Mikołaj - święty, którego nie ma
chcecie,żeby ten zapity,tłusty pedofil brał na kolana wasze dzieci ?? 😠
naprawdę
10:14, 2025-12-07
Zaśpiewają w GOK-u w ostatnią niedzielę roku
tylko dzienki PIS odbendzie sie ten szoł👍❤️
Super
08:13, 2025-12-07
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu faktypilskie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz