Zamknij
REKLAMA

Apel Towarzystwa Pomocy Chorym

07:38, 21.10.2020 | Zarząd Towarzystwa
Skomentuj fot. Łukasz Makulski
REKLAMA

Od wielu lat podczas Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny na pilskim cmentarzu chodzili wolontariusze w żółtych koszulkach i zbierali pieniądze na rzecz budowy, a w ostatnim roku na utrzymanie hospicjum - Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Pile. W tym roku będzie, niestety, inaczej.

W związku z narastającą epidemią zakażeń koronawirusem zmuszeni jesteśmy odwołać kwestę. Nie chcemy narażać naszych wspaniałych wolontariuszy na ryzyko zakażenia wirusem COVID-19, jakie niesie przebywanie przez dłuższy czas w dużym skupisku ludzi.

Nasze Hospicjum - Zakład Opiekuńczo Leczniczy im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej działa już rok. Opieka nad chorymi nie byłaby możliwa bez wsparcia ludzi dobrej woli. Kontrakt z NFZ, niestety, nie wystarcza na to, by zapewnić pacjentom najlepszą opiekę. Dlatego też zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie.

Tym razem nie do puszek, ale na konto: PKO BP 37 1020 3844 0000 1002 0050 1833

W zeszłym roku udało się zebrać na cmentarzach ponad 60.000 złotych. Te i inne darowizny oraz 1% podatku dochodowego za 2019 rok w wysokości 269.222,00zł pozwalają nam śmiało patrzeć w przyszłość i myśleć o rozwoju (zwiększeniu kontraktu z NFZ do 30 łóżek w tym roku).

Stabilność finansowa pozwala, co najważniejsze, nie bać się dodatkowych dość dużych wydatków jakie obecnie ponosimy w związku z zakupem znacznej ilości środków ochronnych (maski, fartuchy, przyłbice, rękawiczki, środki dezynfekcyjne, itp.). Za każdą złotówkę przelaną na konto Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej serdecznie DZIĘKUJEMY!!

(Zarząd Towarzystwa)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA