Gmina Piła zgodnie z porozumieniem spełniła wszystkie warunki dotyczące trwałości projektu "Budujemy miasteczka ruchu drogowego", który realizowany był w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013 jako działania poprawiające bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dzięki temu wojewoda przekazuje nieodpłatnie wartość samorządowi miejskiemu poniesionych nakładów finansowych, co oznacza, że miasteczko ruchu drogowego przy ulicy Dąbrowskiego stało się własnością Gminy Piła.
Wspomniane wyżej porozumienie zostało podpisane 28 stycznia 2013 roku, gdy Wojewoda Wielkopolski zaprosił Gniezno, Kalisz, Konin, Leszno, Ostrów Wielkopolski, Piłę i Poznań do wzięcia udziału w ogólnopolskim unijnym projekcie, który zakładał wybudowanie w każdym województwie jednego miasteczka ruchu drogowego. Inwestycja została oddana do użytku w grudniu 2013 roku. Koszt inwestycji to 652.428,22 zł, z czego 75.726,64 zł to koszt, jaki poniosła Gmina, resztę pokrył wojewoda wielkopolski.
W ramach projektu na działce o powierzchni ok. 6500 m² pojawiło się miasteczko z drogami jedno- i dwukierunkowymi rozdzielone pasami zieleni, skrzyżowania, sygnalizacja świetlna i znaki drogowe, ścieżki rowerowe, oświetlenie uliczne, chodniki oraz elementy małej architektury.
Miasteczko Ruchu Drogowego cieszy się dużym zainteresowaniem i ma walory zarówno edukacyjne, jak i rozrywkowe. Do tej pory skorzystało z niego blisko 20 tysięcy użytkowników, a wiele osób regularnie odwiedza to miejsce - szczególnie chętnie bywają tu rodziny, które chcą aktywnie spędzić czas z dziećmi. Na ogólnodostępnym terenie odbywają się zajęcia zorganizowane z przepisów ruchu drogowego, konkursy oraz zawody.
pisfan16:18, 17.02.2021
no to czas na likwidację
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu faktypilskie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Toruń: zmarła 24-latka zaatakowana w parku Glazja przez
w "humanitarny" sposób powinien zostać wykastrowany i paradnie w pełnej okazałości,( a raczej jego braku), powinien zostać wypuszczony do swoich, ku poskromieniu zapędów u pozostałych 'krewmiaków'. Tylko do tego się to coś może jeszcze nadawać.
wenezuqpa
23:51, 2025-07-01
Pilski hejter wskazuje swojego wroga nr 1
Dopóki na tym portalu kierowanym przez naczelnego i wydawcę dzieła faktypilskie.pl, Mariusza Józefa Szalbierza urodzonego 12 października 1962 roku w Wyrzysku (pesel: 62101208811), syna ojca nie w pełni dookreślonego, będą tkwiły uparcie artykuły, felietony, wypracowania, wypociny zajmujące się szarym żuczkiem Rzeczypospolitej, Liga Obrony Cnoty będzie aktywnie zwalczać Mariusza Józefa Szalbierza, wroga Janusza Lemanowicza i jego rodziny w kraju i za granicą od Wellington, Vancouver, Heleny, do Nowego Jorku i Florydy.
Liga Obrony Cnoty
21:29, 2025-07-01
"Patriotyzm" - ostatnie schronienie łajdaków?
Komuna nie ma ojczyzny, jest internacjonalistycznym bytem powołanym przez Karola Marksa i Fryderyka Engelsa w "Manifeście Komunistycznym". Dlatego nie ma zdziwienia, że Antoni Styrczula, były już rzecznik komunisty Kwaśniewskiego, też jest mentalnym komunistą. Wszystko, co jest poza komuną, poczucie przynależności do narodu, są nie do zniesienia dla komuny. Stąd inwektywy, pomówienia, zniewagi wobec osób o nastawieniu patriotycznym.
jl
19:14, 2025-07-01
Wakacyjne paragony "grozy"
Najważniejsze jest nażreć się, żeby potem się wykasztanić i wypuścić gazy trawienne dla ubogacenia atmosfery austriackiej w dwutlenek węgla, metan i inne piardy gnuśne.
turystyka
16:41, 2025-07-01