Zamknij
REKLAMA

Miasteczko Ruchu Drogowego jest już własnością Gminy Piła

11:37, 17.02.2021 | UM Piła
Skomentuj fot. UM Piła
REKLAMA

Gmina Piła zgodnie z porozumieniem spełniła wszystkie warunki dotyczące trwałości projektu "Budujemy miasteczka ruchu drogowego", który realizowany był w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013 jako działania poprawiające bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dzięki temu wojewoda przekazuje nieodpłatnie wartość samorządowi miejskiemu poniesionych nakładów finansowych, co oznacza, że miasteczko ruchu drogowego przy ulicy Dąbrowskiego stało się własnością Gminy Piła.

Wspomniane wyżej porozumienie zostało podpisane 28 stycznia 2013 roku, gdy Wojewoda Wielkopolski zaprosił Gniezno, Kalisz, Konin, Leszno, Ostrów Wielkopolski, Piłę i Poznań do wzięcia udziału w ogólnopolskim unijnym projekcie, który zakładał wybudowanie w każdym województwie jednego miasteczka ruchu drogowego. Inwestycja została oddana do użytku w grudniu 2013 roku. Koszt inwestycji to 652.428,22 zł, z czego 75.726,64 zł to koszt, jaki poniosła Gmina, resztę pokrył wojewoda wielkopolski.

W ramach projektu na działce o powierzchni ok. 6500 m² pojawiło się miasteczko z drogami jedno- i dwukierunkowymi rozdzielone pasami zieleni, skrzyżowania, sygnalizacja świetlna i znaki drogowe, ścieżki rowerowe, oświetlenie uliczne, chodniki oraz elementy małej architektury.

Miasteczko Ruchu Drogowego cieszy się dużym zainteresowaniem i ma walory zarówno edukacyjne, jak i rozrywkowe. Do tej pory skorzystało z niego blisko 20 tysięcy użytkowników, a wiele osób regularnie odwiedza to miejsce - szczególnie chętnie bywają tu rodziny, które chcą aktywnie spędzić czas z dziećmi. Na ogólnodostępnym terenie odbywają się zajęcia zorganizowane z przepisów ruchu drogowego, konkursy oraz zawody.

(UM Piła)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

pisfanpisfan

4 0

no to czas na likwidację 16:18, 17.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%