Zamknij
REKLAMA

Jan Marek Pikulik na czele powiatowego PSL-u

21:45, 13.09.2021 | KC
Skomentuj
REKLAMA

11 września br. w sali konferencyjnej Hotelu Gromada w Pile odbył się sprawozdawczo-wyborczy zjazd delegatów PSL w powiecie pilskim. W zjeździe uczestniczyło blisko 60 delegatów ze wszystkich gminnych kół PSL, które zakończyły już swoje wewnętrzne wybory. Delegaci spotkali się, by podsumować wydłużoną na skutek pandemii kadencję, wybrać władze i wypracować kierunki działania na kolejne lata.

Na wstępie zjazdu podkreślono, że w czasie minionej kadencji odeszło wielu znakomitych, zaangażowanych działaczy: śp. Stefan Piechocki - wieloletni samorządowiec i prezes powiatowy PSL, śp. Tadeusz Dąbrowski, śp. Zdzisław Andrzejczak, śp. Jerzy Markowski. Ich pamięć uczczono minutą ciszy.

Podczas dyskusji zwracano uwagę na bezpardonowe ataki przed lokalnymi wyborami samorządowymi wymierzone w Polskie Stronnictwo Ludowe oraz na skutki społeczne i gospodarcze czasu pandemii. Ani jedno ani drugie, w uznaniu delegatów, nie przekreśla bardzo znaczącego wkładu Zarządu Powiatowego PSL w rozwój powiatu pilskiego i poprawę jakości życia mieszkańców.

W wyniku wyborów prezesem Zarządu Powiatowego PSL w powiecie pilskim został Jan Marek Pikulik, wieloletni wicestarosta pilski oraz radny sejmiku województwa wielkopolskiego. W skład zarządu weszli: Sławomir Włodarek, Stanisław Pyszka (z gminy Białośliwie), Marek Śliwiński, Roman Sobieszczyk (z gminy Łobżenica), Eugeniusz Jagła, Czesław Lewicz (z gminy Piła), Roman Kowalski, Marcin Piszczek (z gminy Wyrzysk), Aneta Gonia, Marek Biedroń (z gminy Kaczory), Jerzy Wiesiołek, Marcin Reczulski (z gminy Szydłowo), Julian Graś, Andrzej Piechocki (z gminy Ujście), Jacek Góral (z gminy Wysoka).

Gośćmi zjazdu byli wicemarszałek województwa wielkopolskiego Wojciech Jankowiak oraz poseł na Sejm RP Krzysztof Paszyk.

Zabierając głos wicemarszałek Jankowiak wyraził wdzięczność za współpracę w minionej kadencji z ustępującym zarządem. Podkreślił trafność oceny potrzeb regionu pilskiego oraz dużą aktywność w zabieganiu o realizację celów, zwłaszcza społecznych. Współpraca ta przyniosła wymierne, bardzo dobre rezultaty. Wicemarszałek wskazał też, że w omawianym okresie również dzięki aktywności samorządowców udało się zrealizować wiele ważnych inwestycji, w tym na drogach wojewódzkich przebiegających przez gminy powiatu pilskiego, szczególnie na terenie gmin Ujście i Wyrzysk. Wspomniał także o modernizacji linii kolejowej z Poznania do Piły i z zadowoleniem odnotował zapowiedź budowy obwodnicy Łobżenicy.

Poseł Krzysztof Paszyk podziękował całej pilskiej organizacji PSL za dobrą współpracę w minionych pięciu latach. Podkreślił, że docenia dobre wyniki wyborcze w powiecie w wyborach do Sejmu RP. Poseł, nawiązując do bieżącej sytuacji politycznej w kraju, wyraził obawy związane z ostatnimi nieodpowiedzialnymi wypowiedziami prominentnych działaczy PiS dotyczących obecności Polski w Unii Europejskiej i ich możliwymi negatywnymi skutkami dla przedsiębiorców, samorządów i rolników. Odniósł się również do sytuacji w ochronie zdrowia, podkreślając słuszność postulatów pielęgniarek, położnych, ratowników, sanitariuszy, diagnostów laboratoryjnych i salowych.

Podsumowując spotkanie nowo wybrany prezes Jan Marek Pikulik zapowiedział otwarcie nowego etapu działalności PSL w powiecie pilskim. Celem nadrzędnym będzie dobre przygotowanie do kolejnych wyborów.

(KC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

pilanin76523pilanin76523

6 6

Czy to ten sam pan, który w 2020 roku został skazany przez sąd za przekroczenie uprawnień? No chyba, że w wyniku apelacji został uniewinniony to ok. 23:13, 13.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AA

4 1

Oni siebie bronią nawzajem jak niepodległości. 00:58, 14.09.2021


Kolega Kolega

5 3

Moje gratulacje Janku 11:35, 14.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%