Zamknij
REKLAMA

Siedziba MZGM po modernizacji. Będzie tańsza w utrzymaniu

09:21, 22.09.2021 | UM Piła
Skomentuj fot. UM Piła
REKLAMA

Zakończyła się kompleksowa przebudowa budynku administracyjnego Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej przy ulicy Wawelskiej w Pile. Dzięki inwestycji, polegającej m.in. na termomodernizacji obiektu, poprawiły się bezpieczeństwo i komfort użytkowania oraz zmniejszyło się zużycie energii i koszty ogrzewania budynku.

Projekt pod nazwą "Przebudowa budynku administracyjnego MZGM przy ul. Wawelskiej" zrealizowano na podstawie zarządzenia prezydenta Piły Piotra Głowskiego. Inwestycja, która została wykonana na podstawie programu funkcjonalno-użytkowego w formule "zaprojektuj i wybuduj", objęła m.in. docieplenie ścian i stropu ostatniej kondygnacji budynku; modernizację instalacji c.o.; przystosowanie wejścia głównego do potrzeb osób niepełnosprawnych; wymianę stolarki drzwiowej; wymianę opierzeń, rynien i rur spustowych; wymianę posadzek wraz z podłożami i izolacjami; naprawę i uzupełnienie tynków wewnętrznych na ścianach, sufitach wraz z wykonaniem gładzi i robót malarskich; wymianę (położenie) nowych okładzin ceramicznych ścian; wymianę i modernizację wszystkich instalacji w budynku; przebudowę sanitariatów; zastosowanie fotowoltaiki do zasilania warsztatów; modernizację oświetleniowych na energooszczędne systemy LED.

Zgodnie z przeprowadzonym audytem energetycznym, roczne zapotrzebowanie na energię (poprawa efektywności energetycznej) ulegnie zmniejszeniu o ponad 68%. Natomiast udział odnawialnych źródeł energii to wyniesie 3,69%.

Całkowita wartość projektu sfinansowanego ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na 2021 to 800.000 złotych.

(UM Piła)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%