Zamknij
REKLAMA

Psi nos wykrył narkotyki schowane w lodówce

14:45, 25.11.2021 | mł.asp. Damian Pachuc
Skomentuj fot. KPP Złotów
REKLAMA

Policyjna suczka Jafa doprowadziła policjantów do narkotyków ukrytych w lodówce.

Wczoraj w godzinach popołudniowych policjanci ze złotowskiego wydziału prewencji podczas patrolowania Złotowa na jednej z osiedlowych ulic zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę. W trakcie wykonywania z nim czynności, mundurowi zauważyli, że 21-latek zachowuje się nienaturalnie - był pobudzony, a jego źrenice znacznie rozszerzone. Dalsze czynności ze złotowianinem potwierdziły, że kierował samochodem pod wpływem narkotyków. Ponadto posiadał przy sobie woreczek z zawartością białego proszku, który po sprawdzeniu okazał się amfetaminą.

Z uwagi na uzasadnione podejrzenie, że mężczyzna w miejscu zamieszkania może posiadać zabronione substancje, policjanci do działania zaangażowali policyjnego psa, suczkę Jafa, specjalizującą się w wyszukiwaniu narkotyków.

Czworonożny funkcjonariusz i tym razem miała nosa. W trakcie przeszukania mieszkania poprowadziła policjantów do lodówki i wskazał miejsce, gdzie mogą znajdować się narkotyki. Mundurowi znaleźli w niej pudełko, w którym mężczyzna schował ponad 140gramów białego proszku, który po sprawdzeniu okazał się amfetaminą. To kolejny sukces Jafy, czworonożnej funkcjonariuszki złotowskiej policji, która ma już kilka podobnych osiągnięć.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających oraz posiadania narkotyków, za które teraz odpowie przed sądem.

(mł.asp. Damian Pachuc)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%