Zamknij
REKLAMA

Oszukiwała "na BLIK'a" w całej Polsce. Także w Pile

15.10, 12.08.2022 st. sierż. Wojciech Zeszot
Skomentuj fot. KPP w Pile
REKLAMA

Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KPP w Pile zatrzymali 20-letnią mieszkankę Szczecina, która od ponad roku jeździła po całej Polsce i każdego dnia wypłacała z bankomatów pieniądze pochodzące z oszustw "na BLIK-a".

Sprawa rozpoczęła się od informacji jaką pozyskali funkcjonariusze pilskiej jednostki. Z ich treści wynikało, że w lipcu bieżącego roku w jednym z pilskich bankomatów miała zostać wypłacona duża gotówka, która mogła pochodzić z przestępstwa.

Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zajęli się tą sprawą i ustalili wizerunek młodej kobiety. Potwierdzili również, że dokonywała ona takich wypłat w co najmniej 15 miejscowościach na terenie całej Polski.

Każdego dnia będąc w innym mieście 20-latka wypłacała gotówkę w kwocie około 20 tysięcy złotych, a następnie podróżowała dalej. Intensywne czynności prowadzone przez policjantów pozwoliły zlokalizować miejsce, w którym kobieta aktualnie przebywała.

W czwartek funkcjonariusze zatrzymali 20-letnią kobietę na gorącym uczynku, kiedy to w jednym z warszawskich bankomatów wypłacała pieniądze. Policjanci zabezpieczyli przy niej ponad 15 tysięcy złotych gotówki. 20-latka miała jeszcze w pokoju hotelowym kolejne pieniądze w kwocie 42 tysięcy.

Mieszkanka powiatu szczecińskiego została zatrzymana. Na chwilę obecną usłyszała sześć zarzutów związanych z dokonywaniem oszustw.

Funkcjonariusze podkreślają jednak, że sprawa jest bardzo rozwojowa i przestępstw, których się dopuściła może być zdecydowanie więcej. Nie wykluczają również kolejnych zatrzymań.

Decyzją Prokuratura Rejonowego w Pile 20-latka została objęta dozorem policyjnym.

Za popełnione przestępstwa może grozić kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

(st. sierż. Wojciech Zeszot)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%