Zamknij
REKLAMA

Najpierw była kolizja. A potem policjanci szli jak po nitce do kłębka…

12.05, 10.01.2023 st. sierż. Wojciech Zeszot, oficer prasowy KPP w Pile Aktualizacja: 12.06, 10.01.2023
Skomentuj fot. KPP w Pile
REKLAMA

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali dwóch mieszkańców Ujścia, którzy usłyszeli łącznie 14 zarzutów związanych z m.in. posiadaniem narkotyków, zaboru pojazdu przy użyciu przemocy, kradzieży karty bankomatowej, wypłat z bankomatów.

Historia zaczęła się 3 stycznia, kiedy to przed jednym z przejść dla pieszych na alei Piastów w Pile doszło do kolizji dwóch pojazdów. Tuż przed godziną 17. kierujący busem zatrzymał się by ustąpić pierwszeństwa pieszym i wtedy na tył jego pojazdu najechało osobowe audi. Gdy pokrzywdzony wyszedł z auta zobaczył, że kierowca i pasażerowie audi uciekają z miejsca kolizji.

Na miejscu pojawiło się kilka policyjnych patroli. Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego, patrolowo-interwencyjnego, a także wydziału kryminalnego zajęli się ustaleniem okoliczności zdarzenia, a przede wszystkim biorących w nim udział osób.

W ciągu kilkudziesięciu minut funkcjonariusze dotarli do właściciela audi, u którego ujawnili kilkanaście porcji marihuany oraz amfetaminy. 30-letni mieszkaniec gminy Ujście został zatrzymany.

Ustalone okoliczności ostatecznie jednak wykluczyły, aby mężczyzna mógł kierować pojazdem i doprowadzić do kolizji w centrum Piły, gdyż jego samochód został skradziony poprzedniego dnia wieczorem.

Śledczy analizując zebrane informacje ustalili personalia osoby, która mogła wejść w posiadanie samochodu i kierować nim w momencie doprowadzenia do kolizji. Okazał się nim 29-letni mężczyzna.

Do sprawy włączyli się również funkcjonariusze Posterunku Policji w Ujściu, którzy podejrzewali tego mężczyznę o kradzież karty bankomatowej i dokonanie wypłat gotówki na kwotę ponad 5 tysięcy złotych.

Ustalenia funkcjonariuszy się potwierdziły i 29-letni mieszkaniec gminy Ujście został zatrzymany. Mężczyzna usłyszał łącznie 13 zarzutów, z czego 12 dotyczyło kradzieży karty bankomatowej oraz 11 wypłat pieniędzy z bankomatu na kwotę 5200 złotych.

Kolejny z nich związany był z zaborem pojazdu mechanicznego w celu krótkotrwałego użycia, którego dokonał przy użyciu przemocy. Tym właśnie pojazdem mężczyzna później doprowadził do kolizji w centrum Piły.

Za popełnione przestępstwa mężczyźnie może grozić kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. Wobec 29-latka będzie także prowadzone postępowanie w sprawie o spowodowanie kolizji.

Prokurator Rejonowy w Chodzieży po rozpatrzeniu sprawy zadecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego.

Właściciel pojazdu, u którego policjanci ujawnili zabronione prawem środki, usłyszał zarzut posiadania narkotyków, które jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.

(st. sierż. Wojciech Zeszot, oficer prasowy KPP w Pile)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

Art. 280 KKArt. 280 KK

3 1

Kto kradnie, używając przemocy wobec osoby lub grożąc natychmiastowym jej użyciem albo doprowadzając człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności. Z samochodem to typowy rozbój. 22:16, 10.01.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

XX

1 2

Powiedz to Ruskim. 01:57, 11.01.2023


Tak byłoTak było

4 1

A potem policja z granatnikiem wioząca nastolatki uderzyła w drzewo i trzeba było podnośnik od straży zamówić. 06:40, 11.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

VERSOVERSO

2 1

Banda głupków. Dziękujemy pseudorodzicom za wyhodowanie społeczeństwu takich chwastów👎 07:01, 11.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RamboRambo

5 0

To szmaciarz 21:18, 15.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%