Zamknij
REKLAMA

Prowadzili nielegalną fabrykę wyrobów tytoniowych

17:44, 22.01.2020 | KPP w Pile
REKLAMA
Skomentuj
fot. KPP w Pile

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wspólnie z funkcjonariuszami z KPP w Pile zlikwidowali nielegalną fabrykę wyrobów tytoniowych na terenie województwa mazowieckiego.

Policjanci z Poznania i Piły ustalili, że mieszkańcy powiatu pilskiego wraz z mieszkańcem województwa mazowieckiego zajmują się nielegalnym biznesem. Śledczy ustalili również, że mężczyźni prowadzą nielegalną fabrykę produkującą tzw. krajankę tytoniową.

W połowie stycznia br. funkcjonariusze przystąpili do realizacji. Na terenie powiatu pilskiego zatrzymali trzech mężczyzn, a czwartego na terenie województwa mazowieckiego. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych zlokalizowanych na Mazowszu stróże prawa zabezpieczyli łącznie blisko tonę suszu tytoniowego, po czym zamknęli nielegalną fabrykę wyposażoną w różnego rodzaju maszyny służące m.in. do cięcia i suszenia tytoniu.

Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 29 do 53 lat. Usłyszeli oni zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej w związku z popełnianiem przestępstw z kodeksu karno-skarbowego. Za popełnione przestępstwa grozi kara odpowiednio do 10 lat więzienia oraz wysokie kary pieniężne.

Na wniosek Policji oraz Prokuratury Rejonowej w Złotowie, Sąd Rejonowy w Złotowie wobec trzech mężczyzn zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, jeden mężczyzna został objęty dozorem policyjnym. Zabezpieczone zostało również mienie podejrzanych na poczet przyszłych kar.

(KPP w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Monia.Monia.

0 0

Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : https://wyspakobiet.eu/monia25
. 19:57, 23.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone