Zamknij
REKLAMA

Podsumowanie rocznej działalności KP PSP w Pile

13:25, 21.02.2020 | mł. asp. Mateusz Kentzer, KP PSP Piła
Skomentuj
fot. asp. Krzysztof Stefen, KP PSP Piła
REKLAMA

20 lutego w sali widowiskowej Biura Wystaw Artystycznych w Pile odbyła się narada służbowa podsumowująca działalność Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej za 2019 rok.

W naradzie udział wzięli m.in. posłowie Marta Kubiak i Grzegorz Piechowiak, mł. bryg. Dariusz Matczak - Wielkopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, starosta pilski Eligiusz Komarowski, przewodniczący Rady Powiatu w Pile Kazimierz Wasiak, zastępca prezydenta Piły, burmistrzowie i wójtowie gmin z powiatu pilskiego, kierownicy oraz przedstawiciele służb mundurowych i instytucji współpracujących na co dzień ze strażakami, komendanci powiatowi PSP z Czarnkowa, Złotowa oraz byli komendanci powiatowi z Piły, prezesi i naczelnicy jednostek OSP z terenu powiatu pilskiego na czele z Krzysztofem Fojtem - prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Pile, przedstawiciele związków zawodowych, kadra pilskiej komendy.

Zebranych przywitał gospodarz narady, bryg. Rafał Mrowiński - komendant powiatowy PSP w Pile. Uroczystość rozpoczęto od niezwykle miłego akcentu, którym było oficjalne przekazanie nowego samochodu ratowniczo-rozpoznawczego dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 2 w Pile. Symbolicznego przekazania kluczyków dokonali Wielkopolski Komendant Wojewódzki mł. bryg. Dariusz Matczak, starosta pilski Eligiusz Komarowski i prezes Zakładów Przemysłu Ziemniaczanego w Pile Jarosław Mela.

Najważniejszym punktem narady było podsumowanie działalności pilskiej komendy w 2019 roku. W trakcie syntetycznej prezentacji Komendant Powiatowy PSP w Pile omówił m.in. prowadzoną działalność ratowniczą, prewencyjno-edukacyjną, tematykę kadrową, kontrolno-rozpoznawczą, kwatermistrzowską oraz sportową.

W minionym roku strażacy z powiatu pilskiego wyjeżdżali łącznie do 1744 zdarzeń, wliczając w to wyjazdy poza teren powiatu macierzystego, które związane są m. in. z funkcjonowaniem grup specjalistycznych w pilskiej komendzie i ich obszarem chronionym, wyznaczonym przez Komendę Główną PSP. Wiele czasu poświęcono również na przedstawienie zrealizowanych działań dotyczących  budowy nowej siedziby Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Pile.

Spotkanie było doskonałą okazją, aby wręczyć podziękowania dla osób, które w sposób szczególny swoją działalnością wspierają Komendę Powiatową PSP w Pile, nie tylko pod względem merytorycznym, ale i również finansowym, co znacząco wpływa na bezpieczeństwo mieszkańców miasta Piły, ale i również całego powiatu pilskiego. Okolicznościowe podziękowania wręczył Komendant Powiatowy PSP w Pile wraz z swoim zastępcą.

W trakcie narady omówiono także działalność jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, w tym dotacje przyznane na działalność w roku 2019. Wkład pracy ochotników w ochronę przeciwpożarową, w tym w bieżącą działalność ratowniczą, jest bardzo ważnym aspektem bezpieczeństwa, za co Komendant Powiatowy PSP w Pile serdecznie podziękował zgromadzonym przedstawicielom jednostek OSP. 

(mł. asp. Mateusz Kentzer, KP PSP Piła)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA