Zamknij
REKLAMA

Otworzył w sklepie butelkę z alkoholem i ją wypił! Miał jednak pecha...

11:54, 11.05.2022 | st. sierż. Wojciech Zeszot
Skomentuj
REKLAMA

Funkcjonariusze wydziału patrolowo-interwencyjnego KPP w Pile po raz kolejny dowiedli, że policjantem jest się także po służbie.

W środę w godzinach wieczornych na teren jednego ze sklepów wszedł 25-letni mężczyzna. Jego wizerunek przykuł uwagę policjantów. Będący po służbie funkcjonariusze zauważyli, jak mężczyzna otworzył butelkę z alkoholem, którą wypił, a następnie odłożył z powrotem na sklepową półkę.

Policjanci w pierwszej kolejności o zaistniałej sytuacji powiadomili ochronę sklepu, którego monitoring zarejestrował również, jak mężczyzna wkłada do torby flakoniki z perfumami, a po chwili przekracza linię kas nie płacąc za schowany wcześniej towar.

Funkcjonariusze udzielili wsparcia i udali się do mężczyzny wspólnie z ochroniarzem, ponieważ wiedzieli z wcześniejszych interwencji, że może być on agresywny.

O całej sytuacji został powiadomiony dyżurny pilskiej jednostki, który na miejsce skierował umundurowany patrol.

W trakcie oczekiwania na przyjazd radiowozu mężczyzna stał się bardzo agresywny. Policjanci próbowali go uspokoić, lecz ten nie reagował na wydawane polecenia. W pewnym momencie, z uwagi na rosnące zagrożenie bezpieczeństwa personelu sklepu, funkcjonariusze obezwładnili agresora, który następnie trafił w ręce umundurowanych stróżów prawa.

Mężczyzna został zabrany do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu przeprowadzono dalsze czynności, które wyjaśniły, że był on również sprawcą innej kradzieży kilka tygodni wcześniej.

Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku sąd orzekł wobec niego karę ograniczenia wolności w wymiarze 40 godzin prac społecznych oraz zobowiązał go do zapłaty równowartości skradzionego mienia.

(st. sierż. Wojciech Zeszot)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

ZegarekZegarek

3 0

11 maja 2022 to środa. Piszę to o 14:30. Pytaj jakim cudem w Pile jest już wieczór? Jaka strefa czasowa jest w Pile? 14:28, 11.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%