Zamknij
REKLAMA

Wóz propagandowy ruszy w miasto!

07:32, 06.11.2018 | fp
Skomentuj
REKLAMA

Pilskie Muzeum Wojskowe ma do dyspozycji rozgłośnię elektroakustyczną typu SM "Pionier" na nadwoziu samochodu terenowego UAZ-452.

- Wóz został uruchomiony i od strony mechanicznej wymaga niewielkich nakładów pracy, niestety sprzęt nagłośnieniowy nie działa - mówi Przemysław Olszyński, dyrektor Pilskiego Muzeum Wojskowego. - Rozgłośnia jest wyposażona w mikser, wzmacniacz i głośniki z lat 80. Nie są to skomplikowane urządzenia, ale do ich naprawy lepiej posiadać schematy instalacji. W celu uruchomienia rozgłośni zwróciliśmy się z prośbą o pomoc i wsparcie do Wojskowych Zakładów Łączności nr 2 S.A. w Czernicy koło Wrocławia, gdzie produkowano kiedyś rozgłośnie "Pionier". Zakłady od ponad 50 lat dostarczają swoje produkty na wymagający rynek zbrojeniowy, a od dzisiaj wspierają również muzealników wojskowych. Na naszą prośbę zareagowano bardzo szybko, z zakładów dostaliśmy dużą paczkę, a w niej kopie dokumentacji technicznej rozgłośni, zawierające potrzebne nam schematy, dodatkowo otrzymaliśmy instrukcję obsługi oraz instrukcję serwisową. Wojskowe Zakłady Łączności nr 2 w Czernicy S.A. to na dzień dzisiejszy bardzo nowoczesna firma, która poza szeroką gama usług skierowanych na rynek cywilny produkuje nowoczesne wozy dowodzenia i sprzęt łączności dla wojska. Dzięki przekazanej dokumentacji będziemy mogli uruchomić rozgłośnię i wykorzystywać ją w przyszłości do bezpośredniego informowania mieszkańców Piły i okolic o organizowanych przez muzeum imprezach plenerowych. 

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

HollisHollis

0 0

Hello, I enjoy reading through your article. I wanted
to write a little comment to support you. dildok3 (<a href='https://xvj3gsdfghhfies.link/tags/dildok3/'>xvj3gsdfghhfies.link</a>) 01:31, 19.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%