Zamknij
REKLAMA

Spotkaj się z historią w Pilskim Muzeum Wojskowym

14.55, 19.09.2022 fp, Pilskie Muzeum Wojskowe
Skomentuj
REKLAMA

Pilskie Muzeum Wojskowe zaprasza przedszkolaki, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do odwiedzenia muzeum i spotkania z historią.

- Połowa września to najlepszy moment na wyjście z ofertą naszego muzeum do szkół. Wszyscy już wiedzą, jaki jest plan, i w której sali są lekcje. Czas więc na wycieczki! - mówi Przemysław Olszyński, dyrektor Pilskiego Muzeum Wojskowego.

- Czekają na was ciekawe historie w oryginalnych schronohangarach na terenie byłego lotniska wojskowego. Podczas wizyty oferujemy zwiedzanie z przewodnikiem trzech wystaw pokazujących lokalną historię na tle historii Polski. Zobaczycie naszego "Tygryska", czyli samolot Su-22M4, oraz poznacie ciekawostki związane z historią lotniska. Na kolejnych ekspozycjach prezentujemy czołgi, wozy dowodzenia oraz inne pojazdy wojskowe. Jest to ciekawa lekcja historii oraz techniki wojskowej.

Czas zwiedzania: 2 godziny. Koszt zwiedzania 12 zł od osoby.

Dojazd: ul. Wałecką, parking przed schronohangar nr 1.

Możliwość organizacji ogniska. Muzeum zapewnia opał, kije do kiełbasek, czas nielimitowany.

- Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu uzgodnienia terminu i szczegółów. Przechodzimy z czasu wakacyjnego na szkolny, czekamy na grupy zorganizowane od poniedziałku do piątku. Indywidualne odwiedziny w dni powszednie tylko po wcześniejszym kontakcie telefonicznym, natomiast w każdą niedzielę czekamy na Was o godzinie 12:00 - informuje dyrektor Pilskiego Muzeum Wojskowego.

Kontakt telefoniczny i rezerwacja terminów: Przemysław Olszyński: 601 291 234.

(fp, Pilskie Muzeum Wojskowe )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%