Zamknij

Odlotowy skok tandemowy!

15:36, 06.09.2016
Skomentuj grabarz@fliteclub.pl [email protected]

Skakanie ze spadochronem nie wymaga żadnego wcześniejszego przygotowania. Czy rzeczywiście? Tak, ponieważ można w tym celu wybrać skoki tandemowe.

Jeżeli masz ochotę na przeżycie niecodziennej przygody i przetestowanie swojej odwagi, to propozycja także dla ciebie. Czym są skoki tandemowe i gdzie można z nich skorzystać? Sprawdź już teraz, a następnie zarezerwuj skok dla siebie!

Zasadniczo do skoków tandemowych nie trzeba żadnego specjalnego przygotowania, co powoduje, że może wziąć w nich udział niemalże każda osoba, która ma na to ochotę. Nie jest wymagana żelazna kondycja, nienaganne zdrowie, badania lekarskie czy też posiadanie własnego sprzętu – to powoduje, że skoki w tandemie cieszą się dzisiaj coraz większym powodzeniem i są wybierane przez młodszych i starszych, kobiety i mężczyzn.

Na czym polega skok tandemowy?
Jak nietrudno się domyślić, w skoku tandemowym biorą udział dwie osoby - jest to tandem pilot, którym zwykle jest instruktor spadochroniarstwa mający na swoim koncie tysiące skoków, a drugą osobą jest pasażer, który nie musi posiadać żadnych doświadczeń z tą dyscypliną. Są oni połączeni uprzężą do skoków tandemowych - pasażer stoi z przodu, a za jego plecami znajduje się pilot, który nosi spadochron i automat spadochronowy.

Przed tym przedsięwzięciem uczestnik przechodzi krótki instruktaż bezpieczeństwa, podczas którego dowiaduje się, jak zachować się w trakcie skoku. Również otrzymuje gogle, a gdy jest to potrzebne, także kombinezon. Tak przygotowany duet może już wyskoczyć z samolotu - skok ma miejsce z wysokości 3000 lub 4000 metrów. Wysokość wyskoku jest kluczowa, ponieważ to od niej zależny jest czas swobodnego spadania - tym terminem określa się czas od chwili opuszczenia samolotu aż do otwarcia czasy spadochronu. Dla 3000 metrów trwa on 30 sekund, natomiast dla 4000 metrów - 60 sekund. To wtedy uczestnicy spadają z prędkością rzędu 200 kilometrów na godzinę w kierunku ziemi - tych doznań po prostu nie można opisać i trzeba przeżyć je samemu.

Gdy uczestnicy skoku dolatują do odpowiedniej wysokości, otwiera się spadochron i następuje kilkuminutowe wolne opadanie bez tak dużej adrenaliny. Lądowanie ma miejsce na trawiastej płycie lotniska - jest miękkie, dlatego nie ma ryzyka urazów.

Ponadto całe wydarzenie może być uwiecznione na zdjęciach i filmie - w tym celu należy wykupić dodatkową opcję rejestracji u organizatora skoków. Chociaż jest ona kolejnym wydatkiem, warto się na nią zdecydować, aby mieć niezwykłą pamiątkę - wtedy przed duetem wyskakuje jeszcze jeden skoczek z kamerą na kasku, dlatego może on uzyskać tak dobre ujęcia.

Gdzie skoczyć w tandemie?
Ceny skoków tandemowych rozpoczynają się od około 550 złotych w przypadku 3000 metrów i od 700 złotych dla 4000 metrów. Koszt rejestracji skoku to około 200-300 złotych.

Obecnie ze skoków tandemowych można korzystać niemalże na terenie całej Polski na lotniskach cywilnych i przy aeroklubach, dlatego bez problemu można wyszukać w swojej okolicy tego rodzaju oferty. Najbliżej Piły ze skoków tandemowych można skorzystać na lotnisku w Kruszynie pod Włocławkiem, gdzie swoją bazę ma Certyfikowany Ośrodek Szkolenia Lotniczego „Skydive” – to około 2,5 godziny jazdy od Piły. Więcej informacji można znaleźć się pod adresem: https://skydive.pl.

(artykuł sponsorowany)

(artykuł sponsorowany)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu faktypilskie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Toruń: zmarła 24-latka zaatakowana w parku Glazja przez

w "humanitarny" sposób powinien zostać wykastrowany i paradnie w pełnej okazałości,( a raczej jego braku), powinien zostać wypuszczony do swoich, ku poskromieniu zapędów u pozostałych 'krewmiaków'. Tylko do tego się to coś może jeszcze nadawać.

wenezuqpa

23:51, 2025-07-01

Pilski hejter wskazuje swojego wroga nr 1

Dopóki na tym portalu kierowanym przez naczelnego i wydawcę dzieła faktypilskie.pl, Mariusza Józefa Szalbierza urodzonego 12 października 1962 roku w Wyrzysku (pesel: 62101208811), syna ojca nie w pełni dookreślonego, będą tkwiły uparcie artykuły, felietony, wypracowania, wypociny zajmujące się szarym żuczkiem Rzeczypospolitej, Liga Obrony Cnoty będzie aktywnie zwalczać Mariusza Józefa Szalbierza, wroga Janusza Lemanowicza i jego rodziny w kraju i za granicą od Wellington, Vancouver, Heleny, do Nowego Jorku i Florydy.

Liga Obrony Cnoty

21:29, 2025-07-01

"Patriotyzm" - ostatnie schronienie łajdaków?

Komuna nie ma ojczyzny, jest internacjonalistycznym bytem powołanym przez Karola Marksa i Fryderyka Engelsa w "Manifeście Komunistycznym". Dlatego nie ma zdziwienia, że Antoni Styrczula, były już rzecznik komunisty Kwaśniewskiego, też jest mentalnym komunistą. Wszystko, co jest poza komuną, poczucie przynależności do narodu, są nie do zniesienia dla komuny. Stąd inwektywy, pomówienia, zniewagi wobec osób o nastawieniu patriotycznym.

jl

19:14, 2025-07-01

Wakacyjne paragony "grozy"

Najważniejsze jest nażreć się, żeby potem się wykasztanić i wypuścić gazy trawienne dla ubogacenia atmosfery austriackiej w dwutlenek węgla, metan i inne piardy gnuśne.

turystyka

16:41, 2025-07-01

0%