Zamknij
REKLAMA

Nowe poradnie w pilskim szpitalu już przyjmują pacjentów

09:10, 14.11.2019 | Starostwo Powiatowe w Pile
Skomentuj
REKLAMA

W Szpitalu Specjalistycznym w Pile otwarto cztery nowe poradnie: chirurgii klatki piersiowej, otolaryngologiczna, chorób wewnętrznych oraz poradnię dziecięcą.

- Nowe poradnie przyszpitalne zostały uruchomione dzięki nowym kontraktom podpisanym z NFZ. W drugim dniu pracy dyrektora Szafrańskiego spotkaliśmy się z dyrektor oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Poznaniu. Przedstawiliśmy m.in. problematykę poradni, które z niezrozumiałych dla mnie względów kilkanaście lat temu zostały "wyprowadzone" ze struktur pilskiego szpitala. Dla funkcjonowania tej placówki z pewnością była to zła decyzja. Co prawda poradnie pozostały na terenie szpitala, ale zarządzał nimi i zbierał profity, prywatny przedsiębiorca. Z około 20 poradni pilski szpital przez lata posiadał jedynie dwie. Już rok temu odzyskaliśmy poradnię okulistyczną i ginekologiczną. Dzięki ogłoszonemu konkursowi, pilski szpital przystąpił do próby reaktywowania kolejnych pięciu. W wyniku rozstrzygnięcia otrzymaliśmy 4 poradnie i z pewnością nie jest to nasze ostatnie działanie w tym zakresie. Analizując funkcjonowanie pilskiego szpitala nie trudno oprzeć się wrażeniu, że przez lata zarabiali na nim wszyscy z wyjątkiem... samego szpitala - mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.

W poradniach przyszpitalnych przyjmuje doskonały zespół lekarski z zapleczem diagnostycznym.

- Dzięki poradniom pacjent, który trafia do szpitala, ma możliwość kontynuowania w nich leczenia. Poszukujemy dalszych rozwiązań w sprawie doskonalenia funkcjonowania szpitala. Jednym z nich ma być skoordynowana opieka nad kobietą w ciąży, tzw. "KOC". Model ten w założeniu zapewnia kobietom ciężarnym opiekę specjalistów, która obejmuje: przebieg ciąży, poród, połóg i pierwsze tygodnie życia noworodka. Planujemy również reaktywować szkołę rodzenia i poradnię laktacyjną - zapowiada Wojciech Szafrański, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile.

Rejestracja do nowo otwartych poradni odbywa się w rejestracji głównej, telefon 67 210 65 55. Wizyty w przyszpitalnych poradniach są bezpłatne.

- Dążymy do tego aby nasi pacjenci byli objęci opieką całościową. W przypadku poradni chirurgii klatki piersiowej i otolaryngologicznej obowiązuje skierowanie wystawione przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego. W tych poradniach pacjenci mogą korzystać m.in. z diagnostyki oraz drobnych zabiegów. Natomiast poradnia chorób wewnętrznych i pediatryczna kontynuuje leczenie szpitalne. Pacjenci do tych poradni kierowani są po hospitalizacji - informuje dr Aldona Pietrysiak, zastępca dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Pile.

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (8)

AnonimAnonim

8 0

Nowe przychodnie i nowe myszy w szpitalu. W kupionym w szpitalnym sklepiku obok izby przyjęć na dole na bananie przyklejone mysie boki. Czyżby z nowym dyrektorem z Krakowa przybyły? 23:30, 14.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

dobrz że gotu nie madobrz że gotu nie ma

6 1

'serdecznie' pozdrawiamy z Bochni! 10:46, 15.11.2019


PIPI

9 0

Chwalą się że nowe poradnie powstają ...
Niech się też pochwalą że chirurgia dziecięcą chcą zamknąć.... 08:49, 15.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

czubatkaczubatka

7 1

a co robią w wyrzysku? nie pochwalą się? 12:07, 15.11.2019


co toco to

7 0

a ten z lewej to z programu Rolnik szuka zony? Na odległosc czuje obornik i slome z butow 14:25, 15.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

hehehehe

6 0

z metra cięty 18:40, 15.11.2019


starystary

6 0

nasz starosta to tez aparycje cyrkowca 17:55, 15.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rhrh

5 1

w cyrku można spotkać też błazna. 20:24, 15.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA