Zamknij
REKLAMA

Trzy respiratory i trzy kardiomonitory dla szpitala w Pile

13:19, 02.07.2020 | fp
Skomentuj
REKLAMA

Zgodnie z zapowiedzią marszałka Marka Woźniaka na ostatniej sesji sejmiku, w ramach działań związanych z zapobieganiem i łagodzeniem skutków epidemii Covid-19, do Szpitala Specjalistycznego w Pile respiratory stacjonarne Monnal T60 (2 szt.), respirator transportowy Monnal T50 (1 szt.), kardiomonitory stacjonarne Mediana M50 (2 szt.) i kardiomonitor transportowy Mediana M32 (1 szt.).

Sprzęt będzie służył zwiększeniu bezpieczeństwa wykonywania usług medycznych przez podmioty lecznicze (w tym przypadku Szpital Specjalistyczny w Pile), będzie wykorzystywany na rzecz udzielania świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.

- Zapowiadaliśmy już wcześniej, że urządzenia medyczne trafią do szpitali w Wielkopolsce. Cieszę się, że pierwszą umowę podpisuję właśnie w Pile. Pomoc w tym zakresie jest możliwa dzięki projektowi współfinansowanemu przez Unię Europejską, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Samorząd województwa jest beneficjentem tego programu, w ramach projektów konkursowych i pozakonkursowych w zakresie epidemii Covid-19 Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 - mówi Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa wielkopolskiego.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%